LOT zwolni 40 proc. załogi. Reszcie obetnie pensje

agataki
13.02.2013 , aktualizacja: 13.02.2013 11:55
A A A
Samolot LOT-u

Samolot LOT-u (Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta)

Aż 40 procent personelu pokładowego i pilotów POlskich Linii Lotniczych LOT ma stracić pracę. Ci, którzy ją zachowają, będą musieli pogodzić się z obcięciem pensji.
Plan restrukturyzacji LOTu, do którego dotarł reporter Radia PIN, Wojciech Kowalik, zakłada gigantyczne cięcia. Pracę ma stracić 40 procent całej załogi - redukcja etatów dotyczy zarówno pilotów jak i stewardess oraz stewardów. Obecnie powietrzny gigant zatrudnia ok. 1100 osób z personelu pokładowego i pilotów. Oznacza to, że pracę stracić może nawet 450 osób. Mniejsze cięcia dotkną pracowników biurowych zatrudnionych w centrali Polskich Linii Lotnicznych. Spośród tej grupy pracę stracić może co czwarty zatrudniony, a więc ok. 250 osób. Łącznie z LOTu może więc zostać zwolnionych ok. 700 osób. To jedna trzecia wszystkich pracowników przewoźnika.

Jednak osoby, które unikną zwolnień, nie maja powodów do radości. Władze spółki zdecydowały się także na redukcje pensji. Zarobki wszystkich pracowników mają zostać obniżone o jedna czwartą, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Przewoźnik będzie tez musiał zlikwidować cześć połączeń, bo po zwolnieniu tylu osób nie będzie w stanie utrzymać całej floty i siatki połączeń. Na razie nie wiadomo, które połączenia i samoloty zostaną wycofane.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX