Ukradł szefowi ponad 3 mln euro, a potem zmienił twarz

PAP, bsn
22.02.2013 , aktualizacja: 22.02.2013 18:16
A A A

Fot. Shutterstock

Policja południowokoreańska zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który ukradł swojemu pracodawcy łącznie ok. 4,7 mld wonów (ok. 3,27 mln euro). Potem przeszedł operację plastyczną. O wszystkim poinformował w piątek dziennik "Dzoson Ilbo".
Koreańczyk o nazwisku Jun został zatrzymany w środę na zachodzie kraju. Policja aresztowała także dwóch mężczyzn, którzy pomogli złodziejowi. Jun rozpoczął w 2011 roku pracę w dziale finansowym lokalnej fabryki półprzewodników. Po jakimś czasie otworzył na swoje nazwisko sześć kont bankowych, a w styczniu bieżącego roku wykonał serię przelewów na te rachunki z kont przedsiębiorstwa.

Zaledwie w dwa dni 30-latek zdołał ukraść równowartość około 3,27 mln euro. Zdążył wypłacić ponad połowę tej sumy, zanim pracodawcy zorientowali się, że doszło do kradzieży. Firma poinformowała policję i wyznaczyła 100 mln wonów (ok. 70 tys. euro) nagrody za pomoc w schwytaniu złodzieja.

Jun jednak postanowił za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności. W tym celu przeszedł operację plastyczną twarzy. Zmienił m.in. kształt nosa i oczu. Według policji zmiana w wyglądzie mężczyzny była tak duża, że nawet jego znajomi nie potrafili go rozpoznać. Złodziej szybko zaczął inwestować skradzione pieniądze. Kupił luksusowy samochód oraz wynajął mieszkanie, w którym zainstalował kamery, aby móc obserwować przychodzących gości. Za wszystko zapłacił równowartość ok. 425 tys. euro.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX