Groupon zwolnił szefa

bsn
02.03.2013 , aktualizacja: 02.03.2013 21:11
A A A
Andrew Mason, współzałożyciel i szef Groupona - serwisu umożliwiającego zakupy grupowe - został właśnie zwolniony. Mimo tego, nie stracił dobrego humoru - Chcę spędzić więcej czasu z rodziną....Żartuję, zostałem wylany - napisał w liście pożegnalnym do pracowników.
Mason zdaje się nie przejmować tym, że właśnie stracił pracę: - Spędziłem w firmie wspaniałe i intensywne 4,5 roku - czytamy w liście pożegnalnym. Dobry humor Masona wydaje się być uzasadniony. Jak szacuje CNN jest on właścicielem akcji firmy wartych ponad 200 mln dolarów. - Pracownicy Groupona robią niesamowite rzeczy i dlatego też, zasługują na to, żeby świat dał im drugą szansę. Chcę to umożliwić. Nowy CEO zapewni tę szansę - napisał odchodzący Mason

Jego zwolnienie nie jest jednak zaskoczeniem. Już przed końcem ubiegłego roku pojawiły się spekulacje, że może on stracić swoje stanowisko. Bezpośrednią przyczyną były coraz gorsze wyniki finansowe firmy. Akcje Groupona, w momencie debiutu na giełdzie (listopad 2011 r. ) kosztowały 20 dol. za sztukę, a w listopadzie 2012 spadły do poziomu 2,6 dol. za sztukę. Od tego czasu ich wartość wzrosła ponad dwukrotnie, jednak to ciągle niewiele w porównaniu z ceną debiutu. W 2012 r. firma zanotowała stratę w wysokości 67 mln dolarów, a w pierwszym kwartale tego roku - jak przewiduje Forbes - obroty wyniosą 610 mln. To mniej niż oczekują inwestorzy. Spodziewali się oni bowiem, że obroty wyniosą 650 mln dolarów.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX