Mark Zuckerberg najlepszym prezesem na świecie

map
18.03.2013 , aktualizacja: 03.12.2015 10:25
A A A
Trwa dobra passa Facebooka jako pracodawcy. Najpierw w 2012 roku serwis został uznany za najlepsze miejsce pracy, a teraz jego założyciel i prezes Marc Zuckerberg dzięki głosom oddanym przez pracowników został obwołany najlepszym CEO na świecie.
Obydwa rankingi zostały przeprowadzone przez portal rekrutacyjny glassdoor.com. Zasada dodawania ocen jest prosta: żeby wypowiedzieć się na temat konkretnej firmy lub prezesa, musisz w niej/dla niego pracować.

W tym roku dzięki głosom zadowolonych podwładnych Mark Zuckerberg pokonał m. in. szefa Google Larry'ego Page'a, który znalazł się dopiero na 11 pozycji.

Za co pracownicy kochają Zuckerberga? Głównie za atmosferę i kulturę pracy, jaką stworzył w firmie. W uzasadnieniach swoich ocen pisali: "wszyscy chcą pracownikom pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem", "możesz robić wszystko, co cię uszczęśliwi, na przykład pracować nad projektami, które cię kręcą", "świetne zarobki", "merytoryczni, szybko pracujący, świetni ludzie".

- Facebook naprawdę kwitnie jako miejsce do pracy i część zasług za to niewątpliwie należy przypisać jego twórcy. Aż 99 proc. pracowników oceniło go w tym roku bardzo wysoko jako szefa - powiedziała "Daily News" Samantha Zupan, rzecznik prasowy serwisu glassdoor.com. - Oczywiście zatrudnieni doceniają znakomite warunki pracy i benefity oferowane przez Facebooka, ale bardzo ważna jest też świadomość, że ich praca dociera do ponad miliarda osób - podsumowała rzeczniczka.

Trzeba jednak dodać, że amerykańscy pracownicy wyjątkowo doceniają swoich prezesów. Wynik Zuckerberga na poziomie 99 proc. zadowolonych podwładnych zanotowali również Bill McDermott i Jim Hagemann Snabe stojący na czele SAP, a 97 proc. otrzymał Dominic Barton z McKinsey&Company. Jednak wyższa ocena Facebooka jako firmy zapewniła 1 miejsce Zuckerbergowi.

Tegoroczny ranking zamknął Jeffrey R. Immelt, który stoi na czele General Electric.Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX