Opiekunka społeczna okradała emerytów. Pieniądze wydała na konsolę do gier

bsn
27.03.2013 , aktualizacja: 27.03.2013 18:30
A A A
W Wielkiej Brytanii 30-letnia pracownica opieki społecznej okradała starsze osoby, którymi miała się opiekować. Wszystko po to, by kupić wraz ze swoim 22-letnim partnerem konsolę do gier Sony Playstation.
Michelle Williams, bo o niej mowa, miała w ramach swoich obowiązków służbowych zajmować się starszymi osobami. Zamiast tego łupiła ich mieszkania. Było to o tyle łatwe, że Williams, jeśli zdobyła zaufanie emerytów, dysponowała kluczami do ich mieszkania. Wchodziła do nich, gdy spali i kradła wartościowe przedmioty oraz pieniądze.

Dodatkowo w procederze brał udział jej parter - Terence Fox. Gdy Williams okradała mieszkania, on stał na czatach. W sprawie dodatkowo bulwersuje fakt, że jej ofiary nierzadko miały ponad 80 lat, a pieniądze przeznaczały na lekarstwa. Jedną z ofiar była 86-letnia kobieta, której Williams ukrdła 770 funtów. Część z tych pieniędzy została przeznaczona na zakup konsoli Playstation.

Złodziejska para pewnie długo by nie wpadła w ręce policji, gdyby nie czujny sąsiad jednej z ofiar. Pewnego ranka zauważył, że Williams i Fox wchodzą do mieszkania. Zadzwonił więc do opieki społecznej i zapytał, czy pod adres sąsiada faktycznie wysłano personel. Okazało się, że nie. Czujny sąsiad zawiadomił więc policję.

W efekcie para stanęła właśnie przed sądem. Pani Williams przyznała się do 8 włamań i została skazana na dwa lata pozbawienia wolności, Fox przyznał się do udziału w siedmiu włamaniach i został skazany na dwadzieścia miesięcy więzienia.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX