Finał "Grasz o staż"

oprac. Aneta Zadroga
08.04.2013 , aktualizacja: 08.04.2013 12:51
A A A
Tylko dziś do północy można się zgłosić w konkursie "Grasz o staż". Na najlepszych czeka ponad 220 płatnych staży w całej Polsce oraz nagrody dodatkowe o wartości ponad 100 tys. zł.
Jak zagrać, żeby wygrać? To proste. Wystarczy wejść na stronę www.grasz.pl, wybrać firmę, której chcemy odbyć staż, rozwiązać zadanie i czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Oto kilka rad tych, którym się udało w poprzednich edycjach konkursu, który od 18 lat organizuje "Gazeta Wyborcza" i firma PwC.

Wybieraj to, co znasz

Szukajmy takiego zadania, którego tematyka nam odpowiada. Piszmy na temat - konkretnie. Nie upraszczajmy zbytnio części merytorycznej naszej pracy. Nie komplikujmy jej za bardzo, żeby się nie pogubić. Starajmy się być na bieżąco z wiedzą, jeśli to możliwe, podkreślmy podczas pisania pracy najnowsze trendy w branży. To ważne, bo w ten sposób udowadniamy, że się daną dziedziną interesujemy i można zyskać w oczach potencjalnego pracodawcy. Zadbajmy o krótki, acz rzeczowy wstęp i ocenę obecnej sytuacji, aby uzmysłowić problem, z jakim się mierzymy. W miarę możliwości podawajmy przykłady z życia.

Łukasz Wiewióra, laureat 17. edycji

Stawiamy na jakość

Nie liczy się liczba zadań, a jakość rozwiązań. Należy pamiętać także o podanych wymogach formalnych, czyli np. objętości stron, czy pliku, w jakim należy przesłać rozwiązanie.

Krzysztof Pietrkiewicz, laureat 16. edycji

Uśmiech i będzie dobrze

Warto poznać historię firmy, zasięgnąć wiedzy z internetu lub od znajomych, znaleźć jakieś ciekawostki. Przed rozmową rekrutacyjną warto się pozytywnie nastroić: dobrze się wyspać, wypić rano ulubioną kawę, posłuchać muzyki, itp. Czasami decyduje pierwsze wrażenie. Podczas rozmowy nie można się stresować, a już na pewno nie kłamać, bo dobry rekruter to od razu wychwyci. Jedyna sprawdzona metoda, która procentuje, to uśmiech.

Marcin Nowak, laureat 17. edycji

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX