We Włoszech brakuje piekarzy pizzy

PAP,bsn
15.04.2013 , aktualizacja: 15.04.2013 17:53
A A A
x

x (Fot. Shutterstock)

W ojczyźnie pizzy brakuje 6 tysięcy jej piekarzy, czyli pizzaioli. Włoskie zrzeszenie kupców i właścicieli lokali gastronomicznych podało w piątek, że w pizzeriach, mimo kryzysu, coraz trudniej znaleźć ręce do pracy.
Coraz mniej młodych ludzi chce uczyć się zawodu piekarza pizzy i zdobywać wymagane kwalifikacje. Jak wynika z raportu, przygotowanego na Światowy Festyn Pizzy (Pizza World Show), który odbędzie się 16 kwietnia w Parmie, w 50 tysiącach włoskich pizzerii pracuje 240 tysięcy osób. Ciągle jednak brakuje pracowników. Pracę od zaraz może podjąć nawet 6 tysięcy piekarzy.

Poważne problemy z brakiem pracowników zmuszają wielu właścicieli do zatrudniania osób niewykwalifikowanych. Dotyczy to jednej piątej wszystkich lokali - podano w sprawozdaniu. W raporcie są też inne ciekawe informacje, jak np. ta, że 8 proc. konsumentów wybiera pizzę...na śniadanie. Najwięcej, bo 75 procent Włochów, kupuje ją na kolację.

Pizza, podkreślono, uważana jest za najlepsze antidotum na kryzys. To bardzo pożywne danie kosztuje zaledwie kilka euro.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX