Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?

red.
18.04.2013 , aktualizacja: 18.04.2013 15:50
A A A
Jeśli marzysz o pracy w Google lub innej światowej korporacji, musisz nauczyć się pewnego sposobu myślenia i poznać odpowiedź na kilka trudnych pytań. Zastanawiałeś się nad tym, czy przeszedłbyś rekrutację do jednej z najlepszych firm na świecie? Jakie pytania padają podczas rekrutacji? Bardzo pomocna może się okazać nowa książka wydawnictwa SQN.
To książka przeznaczona dla każdego, kto pragnie osiągać sukces na rynku pracy. "Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" to pozycja, która w intrygujący i zabawny sposób pokazuje, jak zdobyć wymarzoną pracę. Na polskim rynku publikacja dostępna jest od 17 kwietnia 2013 roku."Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" prowadzi czytelnika przez zaskakujące rozwiązania dziesiątek najbardziej wymagających pytań zadawanych podczas rozmów o pracę. Pytania, które usłyszysz na takiej rozmowie, mogą dotyczyć wszystkiego.

Jak wsadzić żyrafę do lodówki?

Właściwa odpowiedź: Otworzyć lodówkę, wsadzić tam żyrafę i zamknąć drzwi.

"Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" obfituje w zagadki logiczne, po które coraz częściej sięgają osoby prowadzące rekrutację w najbardziej liczących się firmach na rynku.

Jak wsadzić słonia do lodówki?

Właściwa odpowiedź: Otworzyć lodówkę, wyjąć żyrafę, wsadzić słonia i zamknąć drzwi. To pytanie bada naszą zdolność rozpoznawania konsekwencji własnych czynów.

Książka zwraca uwagę na istotną rolę kreatywnego myślenia, podpowiada w jaki sposób rozwiązać łamigłówki i zagadki logiczne, wskazuje sposoby prześcignięcia konkurencji, a także dotyka wielu innych, równie istotnych spraw, które mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Król lew przewodniczy konferencji zwierząt. Biorą w niej udział wszystkie zwierzęta oprócz jednego. Które zwierzę jest nieobecne?

Właściwa odpowiedź: Słoń. Włożyłeś go do lodówki.

To pytanie bada naszą pamięć. Masz teraz ostatnią szansę, żeby dowieść, że jesteś coś wart.

W momencie, gdy tradycyjne sposoby szukania pracy, takie jak wysłanie CV i listu motywacyjnego, okazują się niewystarczające by zdobyć wymarzoną pracę, należy zapoznać się z nowatorskimi strategiami prowadzenia rekrutacji.

Musisz przepłynąć przez rzekę w krainie krokodyli i nie masz łodzi. Jak dostajesz się na drugi brzeg?

Właściwa odpowiedź: Płyniesz na drugi brzeg. Wszystkie krokodyle są na konferencji.

To pytanie bada, czy potrafisz się uczyć na własnych błędach.

Informacja o autorze:

William Poundstone jest autorem 12 książek, z których kilka w 2005 roku trafiło do czołówki publikacji w kategorii literatura faktu. Pisał dla "New York Timesa", "Harper's, Harvard Business Review" i "Village Voice". Mieszka w Los Angeles.

Książka dostępna jest na www.labotiga.pl.

Dla wszystkich czytelników serwisu GazetaPraca.pl na hasło "Gazeta_Praca" księgarnia przygotowała 20 proc. zniżki (wysyłka jest darmowa). Książka dostępna jest także w wersji elektronicznej na Publio.pl

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX