Schylała się po kolczyk, doznała kontuzji. Chce od pracodawcy odszkodowania

bsn
26.04.2013 , aktualizacja: 26.04.2013 11:35
A A A
Brytyjka, która była kierowniczką w sklepie odzieżowym, pozywa swojego pracodawcę, bo - jak twierdzi - doznała poważnej kontuzji schylając się po kolczyk, który wpadł pod ladę. Żąda miliona funtów odszkodowania.
O przypadku 31-letniej Brytyjki napisał Daily Mail. Jej historia jest krótka i wyjątkowo nieszczęśliwa. Jak podaje dziennik, pani Safaa Pate w 2009 roku próbowała dosięgnąć kolczyk, który wpadł pod ladę. Pate kucnęła, ale nadal nie mogła go dosięgnąć. W tym celu musiała przesunąć ladę i tego niestety nie wytrzymał jej kręgosłup. Do feralnej próby podniesienia kolczyka doszło w styczniu 2009 r. i od tego czasu pani Pate nie może pracować. W pozwie, który jej prawnicy złożyli w londyńskim sądzie, napisano, że ekspedientka poczuła "nieznośny" ból i doznała "nienaprawialnego" uszkodzenia pleców. W efekcie musiała przejść szereg operacji, a i tak nie ma czucia w lewej nodze i stopie. Do tego porusza się o lasce. Za to oczekuje od firmy odzieżowej Coast Fashions, w której sklepie pracowała, miliona funtów odszkodowania. Zarzuca firmie, że ta złamała zasady dotyczące ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Firma odpowiada, że Pani Pate powinna użyć jakiegoś przedmiotu, np. patyczka, który ułatwiłby jej sięgnięcie po kolczyk bez konieczności przesuwania lady. - Sama jest sobie winna - odpowiadają prawnicy spółki. Adwokaci pechowej kierowniczki upierają się, że to firma nie zapewniła jej "bezpiecznego środowiska pracy". Prawnicy firmy zapewniają, że praca kontuzjowanej kobiety była lekka. - Polegała na przesuwaniu ubrań, ale nie musiała nosić ani przesuwać nic ciężkiego. Zaprzeczamy jakoby do jej obowiązków należało przesuwanie lady. To była jej własna decyzja - napisali w piśmie skierowanym do sądu, który rozpatruje sprawę. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, proces ma ruszyć w listopadzie.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX