Chcesz zarabiać więcej, zrób tatuaż

bsn
06.05.2013 , aktualizacja: 06.05.2013 17:46
A A A
Rick Genest

Rick Genest (East News)

Podwyżka w zamian za tatuaż z firmowym logo? Na taki kuriozalny pomysł wpadła jedna z amerykańskich firm zajmujących się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.
Niedawno pisaliśmy, że tatuaż - jeśli jest w widocznym miejscu - może być przyczyną kłopotów w pracy. Ale Amerykanie widocznie patrzą na takie kwestie zupełnie inaczej. Jak donosi serwis thegrindstone.com jedna z nowojorskich agencji nieruchomości zaproponowała swoim agentom 15 proc. podwyżki za to, że wytatuują sobie jej logo. Nie ma znaczenia gdzie, ważne, żeby było.

Jak wynika z informacji, których szef agencji udzielił telewizji NBC, pracownicy tatuują sobie logo najczęściej na łydkach, bicepsach, czy kostkach. - Wielu skorzystało z tej propozycji, bo kochają swoją pracę - mówił.

Tymczasem, przypominają autorzy z thegrindstone.com, taka miłość rzadko bywa odwzajemniona. Dodają, że gospodarka w stanach ma się coraz lepiej, ale pracownicy i tak boją się o swoje posady. Dlatego decydują się na więcej ustępstw wobec pracodawcy, niż w czasach prosperity. Zwłaszcza, gdy w perspektywie jest obiecana podwyżka. - Ciężka sytuacja sprawia, że trudniej odmówić szefowi i wyraźnie oddzielić sferę prywatną - własne ciało, od zawodowej - piszą autorzy serwisu.

Do tego zastanawiają się, co stanie się, gdy firma zwolni pracowników lub zmieni logo? - Czy zapłaci za usunięcie tatuażu ? - pytają. Podkreślają też, że firmy nie powinny skłaniać pracowników do trwałych modyfikacji własnego ciała, bo to "głęboko niepokojące".

Co ciekawe, nie po raz pierwszy w USA firma zachęca pracowników, do udekorowania ciała korporacyjnym logo. W listopadzie ubiegłego roku swoim podwładnym zasugerowała to Jane Pratt- założycielka lifestylowego portalu dla kobiet xoJane.com. Oczywiście nie zabrakło chętnych, którzy w różnych miejscach tatuowali sobie dwie literki - "xo".

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX