Książę Karol musiał zamknąć sklep z organiczną żywnością. Był za drogi

PAP, Reuters, agataki
08.05.2013 , aktualizacja: 08.05.2013 12:48
A A A
Książę Karol z wizytą w Kruszynianach, Podlasie

Książę Karol z wizytą w Kruszynianach, Podlasie (Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta)

Spadający popyt i rosnące ceny zmusiły brytyjskiego następcę tronu do zamknięcia sklepu z organicznymi warzywami i owocami. Książę Karol otworzył ten sklep przed ośmioma laty koło swej rezydencji Highgrove w Gloucestershire na południowym zachodzie Anglii.
Karol, mocno zaangażowany w ochronę środowiska naturalnego, w 1986 roku przestawił rolniczą część tamtej posiadłości na uprawy organiczne. W sklepie księcia, The Veg Shed, sprzedawane były warzywa i owoce z jego gospodarstwa Duchy Home Farm. Ze względu na jakość i pochodzenie produktów, ceny były tam oczywiście znacznie wyższe niż w lokalnych supermarketach, które w żywność ekologiczną nie inwestowały.

Rzeczniczka księcia poinformowała, że sklep zamknięto, ponieważ jego prowadzenie przestało być opłacalne. - The Veg Shed został zamknięty, głównie w reakcji na trendy konsumenckie - powiedziała Reutersowi rzeczniczka Clarence Hall, oficjalnej londyńskiej rezydencji następcy tronu. Dodała, że osoby, które wciąż sa zainteresowane organicznymi warzywami i owocami z farmy księcia, mogą składać zamówienia online i kupować produkty przez internet. Sklep internetowy książęcego gospodarstwa wygląda tak.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX