Turkish Airlines wycofały się z zakazu czerwonej szminki

PAP, bsn
10.05.2013 , aktualizacja: 10.05.2013 18:14
A A A
Załoga na pokładzie samolotu

Załoga na pokładzie samolotu (fot. Shutterstock)

Linie Turkish Airlines wycofały się z nagłośnionego przez media regulaminu zakazującego stewardesom makijażu z użyciem czerwonej szminki i lakieru do paznokci.
Władze linii zapewniły we wtorek, że przepis był pomysłem nadgorliwych menedżerów niższego szczebla. - Sporządzili oni regulamin nie pytając nas o zdanie, dokument przeciekł do mediów i zrobiło się o nim głośno - powiedział dyrektor Turkish Airlines Temel Kotil.

Zapewnił, że nie ma zakazu szminki i lakieru w kolorze czerwonym i że pracownice linii mogą stosować makijaż w dowolnych barwach.

Na początku maja media powiadomiły, że linie zaleciły swym stewardesom makijaż w pastelowych odcieniach, dopasowanych do obowiązującego obecnie ubioru - a czerwień miałaby mącić "spójność wizualną" ich wyglądu.

Nowe zasady wywołały jednak zarzuty pod adresem linii, że ulegają wpływowi wartości religijnych, wspieranych przez umiarkowanie islamistyczny rząd. Wcześniej Turkish Arlines, szybko rozwijający się, czwarty co do wielkości przewoźnik w Europie, zakazały serwowania alkoholu podczas większości rejsów krajowych i do niektórych krajów muzułmańskich.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX