Ile zarabia szef "Solidarności" Piotr Duda?

bsn
15.05.2013 , aktualizacja: 15.05.2013 18:48
A A A
Piotr Duda

Piotr Duda (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Szef "S", jeden z najgłośniejszych krytyków rządu i planów Donalda Tuska potrafi naprawdę twardo negocjować. Udowodnił to nie raz, np. blokując posłom wyjście z Sejmu. Twardo negocjuje też z kasjerami w "Solidarności" - tygodnik Wprost dowiedział się, ile zarabia.
"Obalić rząd. To główne hasło Piotra Dudy w ostatnich miesiącach. - Biedni znajdą bogatych za murami rezydencji - złowieszczo zapowiedział niedawno szef "S" w "Rzeczpospolitej". Mocne. Jak na wodza związkowego z prawdziwego zdarzenia przystało" - pisze tygodnik.

Zaznacza jednak, że sam Duda biedy raczej nie klepie. Co miesiąc związek płaci mu niemal trzy razy tyle, ile wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw (w marcu br. 3,8 tys. zł) zł. Co miesiąc na konto prezesa wpływa ok. 11 tys zł. Oprócz tego ma do dyspozycji samochód z kierowcą i dwa służbowe mieszkania - w Gdańsku i Warszawie. No i fundusz reprezentacyjny.

Ale to nie jedyne źródło dochodu Piotra Dudy. Jak podaje tygodnik, jest on też przewodniczącym rady nadzorczej spółki Dekom - firmy, której właścicielem jest NSZZ "Solidarność". W rozmowie z tygodnikiem przyznał, że pobiera z tego tytułu wynagrodzenie. Ale nie powiedział, ile ono wynosi. - Dekom sp. z o.o. jest podmiotem prywatnym, a nie spółką Skarbu Państwa i dane dotyczące wynagrodzenia rady nadzorczej, zarządu oraz pracowników są poufne - odpisała dziennikarzom Wprost pracownica biura zarządu.

Do tego dodać trzeba wynagrodzenie za zasiadanie w Komisji Trójstronnej - reprezentujący "S" związkowcy oprócz zwrotu kosztów otrzymują za to dodatkowe pieniądze. Ile dokładnie? Tego Piotr Duda też nie zdradził.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX