Królewska rodzina też musi zarabiać: Pippa Middleton otwiera własny biznes

bsn
04.06.2013 , aktualizacja: 04.06.2013 15:52
A A A
Zyskała sławę jako najpiękniejsza druhna w Wielkiej Brytanii, a teraz otwiera własny biznes. Pippa Middleton, bo o niej mowa, dotychczas swoimi biznesowymi przedsięwzięciami nie podbiła rynku. Mimo tego siostra księżnej Kate się nie zniechęca.
Pippa właśnie założyła firmę - o sprawie poinformowały brytyjskie media, w tym dobrze zorientowany w sprawach angielskiej socjety "Daily Mail". Firma Middleton nazywa się PXM Enterprises i... nie do końca wiadomo, czym będzie się zajmować. Z informacji brytyjskiego dziennika wynika, że jej siedziba mieści się w budynku wynajmowanym przez dużą firmę doradczą, która pomaga sportowcom i osobom z showbiznesu. Nie jest jasne, czy tym samym zajmie się firma siostry księżnej. Wiadomo natomiast, że zatrudniła kilku czołowych doradców zajmujących się pilotowaniem karier gwiazd estrady i showbiznesu. Podobno z usług tych samych ekspertów korzysta Simon Cowell - kontrowersyjny idol w takich programach jak X Factor i American Idol. To może sugerować, że Pippa Middleton będzie pomagać artystom.

Nie jest to pierwszy biznes szwagierki księcia Williama. W ubiegłym roku wydała ona książkę "Celebrate: A Year of British Festivities For Families and Friends". Jednak krytyka nie zostawiła na niej suchej nitki. Między innymi dlatego, że znalazły się w niej banalne porady dotyczące rzeczy oczywistych, np. tego, jak robić herbatę dla gości albo sugestie, aby przed imprezą posprzątać. Czytelnicy zlekceważyli poradnik Pippy, a jej rady zaczęto wręcz wyśmiewać. Na Twitterze powstało nawet konto @pippatips, na którym regularnie pojawiają się "cenne" wskazówki. Ostatnia brzmi: - Gdy oglądasz ze znajomymi film, którego nie znają, pomóż im - opowiedz, co się wydarzy.

Choć książka była klapą, "Daily Mail" podaje, że Pippa Middleton otrzymała za nią od wydawcy przynajmniej 400 tys. funtów. A to nie jedyne źródło jej dochodu. Pomaga przecież w prowadzeniu dochodowego rodzinnego biznesu - czyli serwisu internetowego "Party Pieces". Za jego pomocą rodzice sióstr Middleton sprzedają zabawki, dekoracje, czy wyszukane kostiumy i przebrania. Właśnie planują ekspansję na rynek amerykański. Pippa zajmuje się prowadzeniem internetowego magazynu "The Party Times", w którym doradza, jak organizować imprezy, co przygotować do jedzenia, jak się ubrać itd. Magazyn ma mniej krytyków niż książka Middleton.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX