Konkurs "Nietypowa rekrutacja": wyniki

red.
07.06.2013 , aktualizacja: 07.06.2013 17:53
A A A
Dziwne i zaskakujące pytania na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszało wielu naszych czytelników. Wybraliśmy 9 zwycięzców konkursu. Przeczytajcie, o co pytali ich rekruterzy.
1. Jestem architektem, ale pytania z (kilku różnych! to nie jest ten sam pracodawca) rozmów kwalifikacyjnych zupełnie na to nie wskazują:

- Proszę sobie wyobrazić, że w firmie pracuje 200 pracowników i w jednej chwili wszystkim wyczerpały się długopisy. Co pani robi?

- Co pani by tu zmieniła? - pokazując mi tabelę z rozkładem jazdy autobusów

- Jaką antykoncepcję pani stosuje?

- Jeździ pani na nartach?

- Co pani sądzi o koparko-ładowarkach?

Dzięki takim pytaniom już nic mnie na rozmowie nie wzruszy i potrafię zachować stoicki spokój w każdej sytuacji...

2. Najdziwniejsze pytanie, jakie dostałam w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, wg mnie to pytanie dotyczące dziurkacza. Brzmiało ono następująco: "Proszę wymieć co najmniej 7 z 10 zastosowań dziurkacza do papieru". Tak bardzo się wtedy zestresowałam, że nie pamiętam już nawet, jakiej odpowiedzi udzieliłam

3. Podczas rekrutacji na stanowisko inżynierskie do firmy TI Automotive w Bielsku Białej dostałem pytanie od przyszłego szefa (działu):

"Czy w godzinach pracy poszedłby pan do pobliskiego sklepu, aby kupić wódkę lub innych alkohol, gdybym pan o to poprosił?"

4. Moje najdziwniejsze pytanie, jakie usłyszałam na rozmowie o pracę brzmiało: Jeśli miałabym opisać swoją obecną pracę za pomocą utworu muzycznego, jaki byłby to utwór?

Proszę wyobrazić sobie moje zdziwienie... Jedyny kawałek, jaki przychodził mi wówczas do głowy to "Highway to hell" AC/DC :D , ale oczywiście nie wspomniałam o tym...

5. "Czy nie będzie Pani przeszkadzało, że inni pracownicy będą wychodzić z windy w chwili, gdy Pani do niej wsiada?"

6. Podczas rozmowy rekrutacyjnej na stanowisko praktykanta w firmie doradztwa personalnego otrzymałam pytanie: Czego jest więcej na świecie - piłeczek czy rakiet tenisowych?

7. W czasie rozmowy kwalifikacyjnej, w trakcie mówienia o swoich kursach, znajomościach języków i innych kompetencjach, pan zapytał mnie, czy wiem, w jakiej temperaturze parzy się zieloną herbatę? Nie wiedziałam, pracy nie dostałam.

8. Moje najdziwniejsze pytanie rekrutacyjne otrzymane na rozmowie to - dlaczego włazy od studzienek kanalizacyjnych są okrągłe, a nie innego kształtu?

9. Najdziwniejsze pytanie, jakie usłyszałam na rozmowie kwalifikacyjnej, to: czy mogłabyś przedstawić siebie jako pracownika łożysk tocznych? Rozmowa do call center, do dziś nie wiem, o co chodziło osobom rekrutującym.

Autorom powyższych odpowiedzi gratulujemy (choć współczujemy przeżyć na rozmowach rekrutacyjnych). Skontaktujemy się z nimi mailowo. Nagrodami w konkursie są książki Williama Poundstone'a "Czy jesteś wystarczająco bystry, żeby pracować w Google?" wydawnictwa Sine Qua Non.

Zapraszamy do zapoznania się z nietypowymi pytaniami, które usłyszeć można na rozmowie kwalifikacyjnej do Google. Czy dostalibyście tę pracę?

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX