Wielki Finał "Grasz o staż" za nami

bsn
12.06.2013 , aktualizacja: 12.06.2013 18:30
A A A
18. finał konkursu

18. finał konkursu "Grasz o staż" (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

235 płatnych staży i nagrody dodatkowe warte 150 tys. zł - to tegoroczna, wyjątkowa, bo 18. edycja konkursu "Grasz o staż". Finał, czyli uroczyste wręczenie praktykantom staży, odbył się w środę w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Konkurs od 1996 roku organizują "Gazeta Wyborcza" i firma doradcza PwC.
- Trzeba być w czymś dobrym, dziś pracodawcy szukają ludzi z pasją i pomysłem na siebie - mówił na finałowej gali Jacek Socha, wiceprezes PwC.

Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", podkreślił, że wymyślając wiele lat temu "Grasz o staż", nie myśleliśmy, że będzie tak długo trwał i będzie się cieszył takim uznaniem. - Przez 18 edycji programu staże wygrało 2,7 tys. młodych ludzi - dodawał.

O znaczeniu staży w rozwoju kariery rozmawiali uczestnicy debaty "Oczekiwania młodych wobec rynku pracy", która towarzyszyła gali. Dyskutowali: Grażyna Borkowska z "Gazety", wiceprezes PwC Jacek Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marek Ratajczak oraz prorektor Politechniki Warszawskiej Stanisław Wincenciak. - Młodzi mają dziś inne oczekiwania wobec pracodawców niż kiedyś. Chcą pracować projektowo, słuchać muzyki w pracy, korzystać z Facebooka i prywatnej poczty. I z tym szefowie muszą umieć sobie radzić - mówiła red. Borkowska.

W tej edycji "Grasz o staż" do wygrania było 235 staży w różnych firmach: od Kancelarii Prezydenta RP, przez prywatne firmy, do organizacji pozarządowych. Wszystkie staże są płatne: w firmach 2,2 tys. zł brutto, w organizacjach pozarządowych - minimum 1,2 tys. zł. Są dla studentów wszystkich rodzajów studiów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

W wakacje młodzi zaczną staże, a jak wynika z badań wśród uczestników "Grasz o staż" - aż połowa z nich otrzymuje po praktyce ofertę dalszej współpracy w firmie, w której ją odbywali.

Przedstawicielka Kancelarii Prezydenta RP zadeklarowała, że w przyszłym roku finał "Grasz o staż" mógłby się odbyć w Kancelarii.

Relacja z Gali w poniedziałkowym dodatku "GazetaPraca.pl"

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX