Firmy, czekamy na Was w "Grasz o staż"

25.11.2013 , aktualizacja: 25.11.2013 12:46
A A A
18. finał konkursu

18. finał konkursu "Grasz o staż" (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Zaczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń od fundatorów do 19. edycji "Grasz o staż". Dzięki konkursowi organizowanemu od 1996 roku przez "Gazetę Wyborczą" i PwC, firmy i instytucje zyskują nie tylko utalentowanych stażystów i przyszłych pracowników, ale także wzmacniają wizerunek pracodawcy w środowisku akademickim.
Fundatorzy staży - zawsze płatnych - na wakacje przyjmują do siebie najlepszych uczestników konkursu, którzy mają realną szansę na pozostanie u nich na dłużej.

Blisko połowa tegorocznych laureatów kontynuuje współpracę z fundatorami minionej edycji "Grasz o staż" - to jeden z wniosków z badania przeprowadzonego wśród zwycięzców konkursu. Potwierdzeniem tego są słowa Andrzeja Niteckiego, dyrektora Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Poczcie Polskiej: - 18 młodych ludzi przez wakacje zdobywało swoje pierwsze doświadczenia zawodowe pod okiem opiekunów merytorycznych. Dziewięć z nich zostało w Poczcie Polskiej po zakończeniu stażu. Nasza organizacja nie tylko ufundowała największą liczbę staży w ostatniej edycji, ale skorzystała też z szansy na zdobycie najzdolniejszych młodych ludzi.

Oznacza to, że dla części pracodawców konkurs jest okazją nie tylko do pozyskania stażysty, ale w dalszej perspektywie także pracownika.

Poza dotarciem do talentów, "Grasz o staż" gwarantuje fundatorom praktyk promocję i działania employer brandingowe w grupie studentów i absolwentów. - W tym roku stawiamy przede wszystkim na promocję konkursu przy wykorzystaniu nowych mediów oraz kampanię outdoorową w otoczeniu największych ośrodków akademickich - mówi Anna Łukawska, koordynator konkursu w PwC.

I dodaje: - Tradycyjnie będziemy też obecni na najważniejszych wydarzeniach akademickich, takich jak targi pracy czy Dni Kariery. Fundatorzy praktyk będą widoczni między innymi na plakatach i ulotkach promujących konkurs, na dedykowanej konkursowi liście publikowanej na łamach "Gazety Wyborczej". Zależy nam tym samym na szerokim dotarciu do potencjalnych uczestników konkursu przy jednoczesnej silnej promocji firm, z którymi współpracujemy - dodaje Łukawska.

W minionej edycji najwięcej praktykantów zaprosiły do siebie Lidl Polska, Microsoft, OBI, PKO Bank Polski i Poczta Polska S.A. Stażystów przyjęły także instytucje publiczne - m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Skarbu Państwa. 19. edycja konkursu rozpocznie się 24 lutego 2014 roku wraz z opublikowaniem profili fundatorów i zadań konkursowych.

Zainteresowane firmy zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną po zarejestrowaniu na stronie www.grasz.pl lub do bezpośredniego kontaktu z koordynatorem "Grasz o staż" w PwC - Anną Łukawską (anna.lukawska@pl.pwc.com, tel. 22 746 74 88).

Więcej informacji: www.grasz.pl i www.facebook.com/graszostaz

Zobacz także