Ojciec Rydzyk będzie kształcił webmasterów

Jacek Hołub, Toruń
15.05.2008 , aktualizacja: 26.01.2007 17:47
A A A
Uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka otwiera nowy kierunek. Chce kształcić informatyków specjalistów od technik multimedialnych.
Rekrutacja na studia inżynierskie dla informatyków w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej już ruszyła. Komunikaty o naborze nadawało Radio Maryja. Zajęcia rozpoczną się w drugiej połowie lutego. Uczelnia w ostatnich dniach grudnia dostała zgodę ministra szkolnictwa wyższego i nauki na prowadzenie nowego kierunku studiów.

Jesteś informatykiem? Szukasz pracy? Mamy dla Ciebie wiele aktualnych ofert pracy.

Zajęcia mają trwać trzy i pół roku, a po ich zakończeniu absolwent uzyska tytuł inżyniera informatyka. WSKSiM reklamuje się, że wychodzi naprzeciw potrzebom mediów, kształcąc osoby chcące pracować jako webmaster, grafik komputerowy, montażysta danych audiowizualnych, programista systemów informatycznych, administrator systemów informatycznych i sieci komputerowych.

- Informatyka w WSKSiM to studia realizowane w sposób przyjazny studentom - zachęca na łamach "Naszego Dziennika" twórca szkoły o. Tadeusz Rydzyk. - Znakomitej kadrze naukowej złożonej ze specjalistów z czołowych uczelni krajowych nie będą ustępować doskonale wyposażone w sprzęt i oprogramowanie pracownie informatyczne.

Kandydaci na studentów mogą składać dokumenty do końca stycznia. Do standardowych papierów wymaganych przez każdą uczelnię muszą dołączyć opinię proboszcza. Opłaty: czesne za semestr - 1,9 tys. zł i wpisowe 300 zł.

Informatyka to trzeci kierunek studiów w toruńskiej uczelni redemptorystów. Szkoła kształci już licencjatów z politologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz magistrów politologów. Prowadzi także studia podyplomowe z dziennikarstwa, zasad wykorzystania funduszy unijnych oraz relacji międzynarodowych i dyplomacji.

Zobacz także