Kompania węglowa rekrutuje

PAP,ak
17.12.2008 , aktualizacja: 17.12.2008 16:15
A A A
Kopalnia węgla kamiennego

Kopalnia węgla kamiennego (Fot.Bartosz Wrze-niowski / AG)

Około 2,5 tys. osób zamierza według wstępnych planów przyjąć w przyszłym roku do pracy Kompania Węglowa, największa górnicza spółka w Europie. W środę firma ogłosiła zasady przyjęć nowych pracowników w 2009 r.
W ubiegłym roku spośród 30 tysięcy kandydatów do pracy w kompanii przyjęto 8 tysięcy nowych pracowników. Ci, którzy w minionym roku złożyli podania, ale nie zostali przyjęci, mogą ponownie ubiegać się o pracę. Powinni jednak tak jak wszyscy zainteresowani, ponownie złożyć wnioski. Kompania szuka chętnych do pracy pod ziemią oraz w zakładach przeróbki mechanicznej węgla. Preferuje pracowników poniżej 30 roku życia, o dobrym zdrowiu i wykształceniu zawodowym o specjalnościach górniczych, mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych. Wnioski można wysyłać pocztą lub składać osobiście w kopalniach: Knurów, Bobrek-Centrum, Piast i Jankowice. W każdym z tych zakładów można starać się o pracę w określonej grupie kopalń a szczegóły podane są na stronach internetowych Kompanii. Na stronie głównej Kompanii dostępne są adresy pod które należy wysyłać zgłoszenia. Podania są ważne przez cały 2009 rok, jednak rozpatrywane będą tylko te zawierające CV wraz z pełnymi danymi osobowymi kandydatów.

Rzecznik Kompanii Węglowej, Zbigniew Madej, zastrzegł, że ostateczna liczba przyjmowanych w przyszłym roku do pracy osób będzie znana dopiero wtedy, kiedy zarząd spółki przyjmie plan techniczno-ekonomiczny na przyszły rok. Skala przyjęć zależy m.in. od tego, ile pracujących obecnie osób ostatecznie odejdzie na emerytury.

W mijającym roku wielkość przyjęć nowych pracowników była rekordowa w ponad pięcioletnim okresie istnienia Kompanii Węglowej. Po raz pierwszy przyjęto do pracy więcej osób niż w tym czasie odeszło z kopalń (głównie na emerytury). Nadwyżka przyjęć nad odejściami to ok. 2,5 tys. osób. Kompania zatrudnia dziś ponad 65,1 tys. osób w 16 kopalniach. KW to największa górnicza firma w Europie. Jej roczna zdolność wydobywcza sięga 45 mln ton węgla. W ciągu 10 miesięcy tego roku zysk firmy netto wyniósł 27,6 mln zł, a przychody przekroczyły 10,5 mld zł.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX