Nie masz pracy? Przyjdź na kurs

map
16.12.2013 , aktualizacja: 16.12.2013 11:20
A A A
Kobiety z województwa mazowieckiego, które co najmniej od roku pozostają bez pracy, mogą wziąć udział w rekrutacji do dwumiesięcznego, bezpłatnego, intensywnego kursu ułatwiającego powrót do życia zawodowego. Projekt rusza od stycznia. Jak wziąć w nim udział?
Fundacja Miejsce Kobiet i Henkel Polska rozpoczynają nabór do drugiej tury projektu aktywizacji zawodowej "W drodze do pracy". Na chętne osoby czeka 20 miejsc.

- Naszym głównym celem jest pomoc bezrobotnym kobietom w nabyciu szeregu niezbędnych umiejętności wspierających ich powrót na rynek pracy - mówi Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka zarządu Fundacji Miejsce Kobiet, koordynującej projekt. - Pozostając bez zatrudnienia dłużej niż 12 miesięcy, często w związku z przypisaną im rolą społeczną głównej opiekunki dzieci lub seniorów, kobiety mają do pokonania wiele barier, także natury psychologicznej - np. nie potrafią realnie ocenić swoich szans zawodowych i wykazują tendencję do zaniżonej auto-oceny własnych kompetencji. My te bariery pomagamy niwelować - zapewnia Kramm.

Kursy składają się m.in. z treningu psychologicznego, ćwiczeń autoprezentacji, zajęć z przedsiębiorczości czy konkretnych szkoleń zawodowych. W programie zawiera się także kompletny kurs aktywizacji zawodowej "Spadochron", realizowany według najlepszych międzynarodowych wzorców, który pozwoli uczestniczkom odkryć swój potencjał, najlepszy sposób na jego wykorzystanie oraz wzmocnić wewnętrzną motywację zmiany. W ramach zajęć planowane są także wspólne warsztaty z menedżerkami firmy Henkel, dzięki którym uczestniczki kursu będą miały okazję zetknąć się z bliska z realiami pracy i pracownikami międzynarodowej organizacji.

Organizatorzy zapraszają do udziału w programie kobiety pełnoletnie, z wykształceniem średnim lub wyższym, zarejestrowane bądź nie zarejestrowane w urzędzie pracy.

Jak się zgłosić? Osoby zainteresowane udziałem w projekcie w pierwszej kolejności powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można pobrać ze strony www.miejscekobiet.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego lub telefonicznego: kontakt@miejscekobiet.pl, 504191699.

W ramach projektu "W drodze do pracy" w okresie do czerwca 2014 r. przeprowadzone zostaną łącznie dwie tury warsztatów - w styczniu i połowie marca.

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX