Czy Polacy angażują się w pracę?

Marta Kowalówka, Sedlak & Sedlak
03.10.2014 , aktualizacja: 03.10.2014 17:12
A A A
Zaangażowanie pracowników w obowiązki zawodowe jest kluczowe dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa - zaangażowani pracownicy są bardziej efektywni, co przekłada się na większe zyski dla firmy
Z tego powodu wiedza na temat zaangażowania w pracy jest tak ważna. Z badań płyną niepokojące wnioski - w Polsce tylko 17 proc. pracowników angażuje się w swoje obowiązki zawodowe.

Instytut Gallupa w 2013 roku zbadał poziom zaangażowania pracowników na całym świecie. Patrząc z perspektywy globalnej, w pracę angażowało się jedynie 13 proc. pracowników. Największy odsetek badanych (63 proc.) stanowiły osoby które nie angażowały się w pracę. Pozostałe 24% skrajnie nie angażowało się w wykonywane obowiązki.

Polska na tle świata wypadła nieco lepiej, lecz w dalszym ciągu słabo. Jak wynika z badania w pracę angażowało się 17 proc. Polaków, a nie angażowało się 68 proc. Pozostałe 15 proc. polskich pracowników skrajnie nie angażowało się w obowiązki zawodowe.Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. Wypełnij ankietę!

Podziel się z nami opinią o tym artykule

Zobacz także