"Grasz o staż": 2 tygodnie w Szkocji

Anna Toporowska
28.08.2013 , aktualizacja: 30.08.2013 12:32
A A A
Paulina Socha jest laureatką 18. edycji

Paulina Socha jest laureatką 18. edycji "Grasz o staż". Wygrała staż w firmie Microsoft, a w nagrodę za zdobycie największej liczby punktów w konkursie wyjechała na kurs International Business and Negotiation Skills Programme na University of St Andrews w Szkocji.

Paulina Socha jest laureatką 18. edycji "Grasz o staż". Wygrała staż w firmie Microsoft, a w nagrodę za zdobycie największej ilości punktów w konkursie wyjechała na kurs International Business and Negotiation Skills Programme na University of St Andrews w Szkocji. Nam zrelacjonowała swój pobyt.
Jakie są Twoje wrażenia z pobytu na University of St Andrews?

Paulina Socha: W skrócie - bardzo pozytywne. Kurs przyniósł nie tylko masę nowej wiedzy, ale także pozwolił na nawiązanie nowych znajomości czy po prostu doskonalenie języka angielskiego. Do tego wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i w Szkocji czułam się jak w domu. 

Co Cię najbardziej zaskoczyło?

- Trochę zaskoczyła mnie pogoda, myślałam, że będzie jeszcze bardziej deszczowo. A zupełnie serio, to sympatyczne, międzynarodowe środowisko, i w ogóle atmosfera uniwersytetu i miasta. St Andrews to średniowieczne miasto pełne uroku, z którego przywiozłam do Polski niezapomniane wrażenia.

Jak wyglądał kurs, czego się uczyłaś?

- Kurs był dwutygodniowy. Codziennie między 9 a 17 odbywały się zajęcia - wykład i warsztaty z negocjacji, angielskiego i prezentacji. Dodatkowo organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, jak wycieczki do Edynburga czy Glasgow. Mieliśmy więc okazję poznać też choć trochę szkockich tradycji i zwyczajów.

W jaki sposób wykorzystasz wiedzę, którą zdobyłaś na kursie?

- Wszystkie umiejętności, jakie doszkalaliśmy podczas kursu, są niezbędne zarówno w pracy, jak i poza nią. Negocjacje prowadzimy przecież codziennie, często nawet nie zdając sobie sprawy, że to robimy. Tak samo prezentacje - ich elementy wykorzystujemy każdego dnia. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą mi się w kontaktach prywatnych, ale także w biurze czy podczas pracy z klientem.

Odbywasz właśnie staż w Microsoft . Jak wygląda?

- Rozpoczął się dopiero tydzień temu, czyli od razu po powrocie ze Szkocji. Na razie poznaję nowe środowisko pracy i jestem wprowadzana w obowiązki. Będę pracowała w dziale Small & Medium Business Solutions and Partners, więc myślę, że tutaj umiejętności związane z negocjacjami bardzo się przydadzą.