Barometr nastrojów

26.05.2010 , aktualizacja: 26.05.2010 15:14
A A A

Pracownicy VWP stanowią najważniejszą wartość naszej firmy… dlatego staramy się, aby zarówno oni, jak i ich rodziny mieli okazję spędzać ciekawie wolny czas. Wspólne rajdy samochodowe, podczas których pracownicy i ich rodziny mają okazję przetestować produkowane w fabryce samochody Caddy, Gwiazdka dla dzieci, Afterwork party, rozgrywki piłki nożnej są dowodem na to, że nasi pracownicy lubią przebywać w swoim towarzystwie, a VWP stara im się to jak najczęściej umożliwiać. Imprezy te sprawiają, że nasi pracownicy identyfikują się z firmą i jej produktem.

 

 

VWP dba o informowanie swoich pracowników.
W trosce o dobry przepływ bieżących informacji, co tydzień pracownicy dowiadują się z Newslettera o aktualnych wydarzeniach i sytuacji VWP oraz całego koncernu VW. Cotygodniowe Fakty dla mistrzów poruszają szczegółowe tematy z zakresu produkcji, a ukazujący się comiesięcznie Głos VWP stanowi doskonałe źródło wyczerpujących informacji dla pracowników. Przedsiębiorstwo stwarza także okazje do spotkań z kierownictwem. Dwa razy w roku odbywa się organizowane dla wszystkich spotkanie z Prezesem firmy. Istnieje też możliwość Dialogu z Zarządem podczas wspólnej kolacji, gdzie grupa pracowników danego obszaru ma okazję osobiście porozmawiać z Prezesem VWP. Dzięki akcji „Nie wiesz – zapytaj” pracownicy mają możliwość zadania kierownictwu firmy dowolnego pytania, na które odpowiedzi uzyskują na łamach Głosu VWP.

 

Badanie zadowolenia załogi VWP
Barometr Nastrojów służy m.in. do badania wizerunku przedsiębiorstwa, przepływu informacji wśród załogi, badania satysfakcji pracowników z wykonywanych zadań oraz współpracy z przełożonym i kolegami.
Badanie prowadzone jest od 3 lat. W ostatniej edycji frekwencja wyniosła rekordowe 95,5%. Na spotkaniach służących omówieniu wyników ankiety, pracownicy definiują środki zaradcze, które są sukcesywnie wdrażane przez kierownictwo fabryki. Przedsiębiorstwo może pochwalić się licznymi zmianami, które zostały wprowadzone dzięki pracownikom.Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX