Jak napisać dobre CV - instrukcja krok po kroku

Dominika Karp
21.09.2010 , aktualizacja: 31.07.2015 11:33
A A A
Powinno być przede wszystkim zwięzłe, lakoniczne, merytoryczne i... prawdziwe. Jeśli w ogóle musimy je koloryzować, róbmy to z umiarem, pamiętając, że może się to na nas zemścić.

fot. Internet

Podstawowe informacje, które muszą znaleźć się w naszym życiorysie to: imię i nazwisko, adres i numer telefonu kontaktowego i/lub adres e-mail. Po zamieszczeniu podstawowych danych, należy skupić się na części dotyczącej doświadczenia. Są to dane na temat: wykształcenia (jeśli mamy na koncie dyplom wyższej uczelni, nie skupiajmy się na opisie szkoły podstawowej), doświadczenia zawodowego, przebytych kursów i szkoleń (tylko tych, które są istotne z punktu widzenia pracy, o którą się ubiegamy), poziomu znajomości języków obcych, a także wszystkie informacje będące odpowiedzią na merytoryczne wymogi oferty pracy (np. umiejętności związane z poziomem obsługi komputera, programów graficznych, z prawem jazdy, etc.).

Jak podrasować CV?

Nie możemy również zapominać o umieszczeniu klauzuli o tym, że zgadzamy się na przetwarzanie danych osobowych. Coraz częściej pracodawcy i przedstawiciele agencji rekrutacyjnych chcą, by były one własnoręcznie podpisane. Stąd prośby o faks, skanowanie dokumentu lub przesłanie go pocztą. Wszystko to powinno być napisane normalną (nie za dużą i nie za małą czcionka), najlepiej na jednej, maksymalnie dwóch stronach formatu A4.

Zobacz także
Komentarze (2)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: pierniczek

    0

    Zdecydowanie pisanie cV jeszcze bez jakiegoś większego doświadczenia nie jest łatwą sprawą. Ja zawsze posiłkuję się kreatorami w tym momencie mam wykupione premium na SzybkieCV i tam sobie tworzę w różnych szablonach swój życiorys. Fajna sprawa, bo jednak mało kto kupuje premium, które tak na prawdę kosztuje grosze, a jego cv po zastosowaniu tych szablonów wygląda zupełnie inaczej ;)

  • Grzegorz Ryś

    0

    Cv to ważny aspekt naszego startu w nową firmę, jest to nasza taka trochę wizytówka na początek, która zapowiada to co umiemy, to co robiliśmy itp. Fajnie, że teraz jest ogromny wybór kreatorów CV, w których możemy stworzyć ładny ,,papierek". ja aktualnie używam szybkiecv, bo jest tam spory wybór szablonów plus wersja premium jest super a nie kosztuje dużo ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX