Żenujące sytuacje w pracy - tego unikaj!

bsn, agataki
12.12.2011 , aktualizacja: 14.12.2011 11:39
A A A
Są pewne zachowania, które mogą bardzo nadszarpnąć nasz wizerunek. Przedstawiamy 10 największych gaf, których w miejscu pracy lepiej się wystrzegać. Radzimy też, co robić, żeby uniknąć wpadki i nieprzyjemnych konsekwencji. Oczywiście z przymrużeniem oka.

Lubimy plotkować w pracy. To fakt. W tym wszystkim jednak zapominamy o wymaganej w większości firm i korporacji dyskrecji i niejednokrotnie pozwalamy sobie na krytykę innych współpracowników. Gdy robimy to często, prawdopodobnie wcześniej czy później zdarzy się, że osoba, którą właśnie "obgadujemy" przypadkowo usłyszy, co o niej mówimy, lub wręcz... stoi za naszymi plecami. Co wtedy? Niestety musimy żyć z tym, że zostaliśmy nakryci in flagranti! Pół biedy jeśli nie znosimy delikwenta, bo ostatecznie nie musimy liczyć się z jego zdaniem. Gorzej jeśli w towarzystwie naszego "zausznika" wyżywamy się na swoim szefie. No cóż, sytuacja może się rozwinąć jak na załączonym filmie. Osiągając tym samym wyżyny niezręczności.

 

 

Niestety, jedyną metodą na uniknięcie żenującej sytuacji jest powstrzymanie się od plotek w miejscu pracy. Nawet jeśli mamy oczy naokoło głowy i nie usłyszy nas nikt niepowołany, zawsze może się okazać, że nasze narzekania trafią pocztą pantoflową tam, gdzie nie powinny.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX