Studia, po których znajdziesz pracę

bsn, mp, agataki
27.03.2012 , aktualizacja: 28.03.2012 16:20
A A A
Co zrobić, żeby po studiach nie zostać na lodzie? To proste: zanim zaczniesz studia, sprawdź, czy na rynku pracy będzie zapotrzebowanie na ich absolwentów. Podpowiadamy, co warto studiować, żeby znaleźć pracę.

Shutterstock

Zawód lekarza, pielęgniarki, stomatologa, rehabilitanta, fizjoterapeuty, czy opiekuna osób starszych już dziś jest w cenie. I - to dobra wiadomość dla osób "z branży" - w przyszłości też nie zabraknie dla nich pracy. Według specjalistów absolwenci kierunków medycznych (przygotowujących np. do zawodu lekarza) i okołomedycznych (przygotowujących np. do zawodu fizjoterapeuty) stanowią tylko kilka procent ogółu osób z dyplomem uczelni w Polsce. Tymczasem, wobec starzenia się naszego społeczeństwa i jednocześnie wydłużającej się długości życia (co jest zresztą związane z postępem medycyny), absolwenci takich kierunków już niedługo mogą być jednymi z najbardziej pożądanych na rynku pracy.

Zobacz także
  • Studia, po których znajdziesz pracę cogitors 30.03.12, 12:04

    Chyba nie zapomnieli jednak o prawnikach... Prawnicy po samym prawie, bez aplikacji i dobrego planu są takiej samej sytuacji zawodowej jak i politolodzy.Ciekawe czy młodzi maturzyści patrzą »

  • Budownictwo ??? dystansownik 31.03.12, 18:54

    Jak ludzie się rzucili na studiowanie budownictwa, to chyba jest wręcz odwrotnie i właśnie nie warto go studiować, bo będzie przesyt rynku absolwentami? Zresztą ja studiowałem ten kierunek i»