Jaki jest Twój Styl Myślenia? Sprawdź na Festiwalu FRIS

red
25.09.2017 13:20
A A A
13 października 2017 r. to dzień pełen warsztatów na temat stylów myślenia,które będą organizowane w całej Polsce. Pod wspólną nazwą "2. Festiwal FRIS" zostanie przeprowadzonych ponad 50 szkoleń w kilkunastu miastach. Tematy obejmują zagadnienia biznesowe, przydatne dla właścicieli firm, liderów i członków zespołów, specjalistów HR oraz
tematykę ważną dla zainteresowanych swoim rozwojem osobistym i zawodowym.

Ideą wszystkich szkoleń organizowanych w ramach Festiwalu FRIS® jest pokazanie i wyjaśnienie, jak bardzo naturalny styl myślenia każdego z nas wpływa codziennie na nasz sposób zachowania, komunikowania się i podejmowania decyzji w życiu osobistym i zawodowym. Poznanie własnego stylu myślenia pomaga więc zrozumieć, dlaczego niektóre cele osiągamy łatwo, a inne stanowią dla nas trudność.

Szkolenia na Festiwalu FRIS trwają od 2 do 3 godzin i poruszają m.in. zagadnienia:

  • budowanie skutecznych zespołów,
  • komunikacja i osiąganie porozumienia z innymi,
  • odkrywanie talentów i naturalnych predyspozycji,
  • poprawa relacji w rodzinie i związkach,
  • ścieżka kariery, doradztwo zawodowe,
  • rekrutacja i dobór pracowników do odpowiednich stanowisk,
To już druga edycja Festiwalu. Pomysł na organizację ogólnopolskiego wydarzenia opartego na idei stylów myślenia został zaproponowany w październiku zeszłego roku przez jednego z naszych Certyfikowanych Trenerów. Pierwsza edycja była strzałem w dziesiątkę – 13 stycznia zostały zorganizowane 53 szkolenia w 18 miastach, w których wzięło udział 646 uczestników. Oznacza to, że Festiwal FRIS®, pomimo swojego debiutu, był się jednym największych wydarzeń szkoleniowych w Polsce. W drugiej edycji chcemy poprawić ten wynik

- opowiada Paweł Owczarek, Partner Zarządzający FRIS® i Koordynator Festiwalu.

Festiwal to wartościowe szkolenia w świetnej atmosferze

Warsztaty FRIS® to nie są typowe szkolenia – to spotkania, w których każdy uczestnik odkrywa potencjał stojący za stylami myślenia w interakcji z innymi członkami grupy. Odbywa się to poprzez praktyczne doświadczenia w kameralnej atmosferze, której sprzyja niewielki rozmiar grup szkoleniowych - zazwyczaj 10-15 osób. Uczestnicy spotkania do poznania swojego Stylu Myślenia wykorzystują też atrakcyjne materiały szkoleniowe, a często również… grają we FRISowego pokera!

Wszystkie szkolenia będą prowadzone przez Certyfikowanych Trenerów FRIS®, więc uczestnicy mogą poznać swój Styl Myślenia z pomocą doświadczonych praktyków. Dodatkowo na każdym szkoleniu można wygrać bezpłatny, spersonalizowany Raport indywidualny FRIS®.

Dlaczego styl myślenia jest tak ważny?

W nowych sytuacjach, gdy doświadczenie nie podpowiada nam gotowych rozwiązań, zazwyczaj analizujemy informacje, podejmujemy decyzje i reagujemy w typowy dla siebie sposób. W psychologii poznawczej nazywa się go stylem poznawczym lub stylem myślenia i podkreśla, że jest charakterystyczną i trwałą cechą każdej osoby. Diagnoza FRIS® daje wgląd w naturalne predyspozycje badanej osoby, jej strategie radzenia sobie w nowych sytuacjach, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji oraz wskazuje obszary, w których możne najlepiej wykorzystać swój potencjał.

FRIS® powstał po to, aby w prosty i szybki sposób dostarczać praktycznej wiedzy o sobie. Jest to wiedza o tym, jak przyswajamy, przetwarzamy i reagujemy na informacje, a w konsekwencji jak rozwiązujemy problemy. Sprawdza się również świetnie w wielu organizacjach, dla których wyzwaniem jest dobra komunikacja pomiędzy członkami zespołu i wysoka efektywność wspólnych działań. FRIS® w tym pomaga, określa potencjał zespołu, rekomenduje aktywności zawodowe oraz udziela wskazówek, jak się lepiej porozumiewać

- informuje Anna Samborska-Owczarek, autorka Modelu FRIS®

Wiedza o solidnych podstawach naukowych, popularna w biznesie

Model FRIS® ujrzał światło dzienne w 2015 roku, choć jego początki sięgają badań prowadzonych 10 lat wstecz. Powstał w wyniku polskiego projektu badawczego przeprowadzonego na dużej grupie polskich respondentów. Narzędzie zostało w pełni zweryfikowane psychometrycznie i uzyskało wysokie wskaźniki trafności i rzetelności.

Do września 2017 r. badanie FRIS® wykonało ponad 20.000 osób.

FRIS® to również Strategiczny Partner Akademii Leona Koźmińskiego, która korzysta z metodologii i kwestionariusza FRIS od czerwca 2015 roku. Wykorzystuje go w elitarnym programie rozwojowym Advanced Management Program, w Biurze Karier i Współpracy z Absolwentami, w rekrutacji i programie studiów MBA, w ramach studiów podyplomowych oraz w szkoleniach i doradztwie biznesowym.

Jak się zapisać na szkolenie w Festiwalu FRIS®?

Udział w dowolnym z organizowanych szkoleń to 40 zł / os.

Pełna lista szkoleń oraz informacje o zapisach: fris.pl/festiwal

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX