Szukasz pracy? W tych miastach i regionach Polski znajdziesz ją najszybciej

red
22.12.2017 16:28
A A A
Wrocław - widok z wieży katedry/Fotografie ze 'Spacerownika'

Wrocław - widok z wieży katedry/Fotografie ze 'Spacerownika' (MIECZYSŁAW MICHALAK)

Według badania Confidence Index przeprowadzonego przez Michael Page aż 57,7 proc. respondentów z Polski deklaruje, że jest w stanie znaleźć nową pracę w okresie krótszym niż 3 miesiące. Co ciekawe, najwięcej optymistów pod tym względem jest w Krakowie, bo aż 66,7 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław, region Śląska oraz Warszawa.

W przypadku Wrocławia współczynnik osób, które uważaj, że znajdą pracę szybciej niż w 3 miesiące wyniósł 64,8 proc., a dla aglomeracji śląskiej 59,3 proc. Czwarte miejsce w zestawieniu zajęli mieszkańcy Warszawy – 50,8 proc.

– Wyniki badania firmy Michael Page znajdują swoje odzwierciedlenie w danych Eurostatu, zgodnie z którymi stopa bezrobocia w Polsce w październiku wyniosła 4,6 proc. Malejące bezrobocie wiąże się z rosnącym optymizmem Polaków i sprawia, że pracownicy czują się pewniej na rynku pracy – wskazuje Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page oraz członek zarządu Polskiego Forum HR. – Nie dziwi więc również fakt, że aż 76 proc. badanych jest zadowolonych z obecnej sytuacji na rynku pracy. Pociąga to jednak za sobą pewne oczekiwania na przyszłość. Otóż 54 proc. respondentów liczy na podwyżkę wynagrodzenia, a 43,7 proc. na awans zawodowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy – podkreśla Piotr Dziedzic.

W kwestii motywacji respondentów do zmiany pracy, najważniejszym powodem jest chęć zdobycia nowych umiejętności (51,8 proc). Na drugim miejscu znalazły się większe zarobki (42,8 proc.), a na trzecim brak możliwości rozwoju w obecnym miejscu zatrudnienia (31,9 proc.). Istotne jest także poszukiwanie organizacji o wyższej kulturze etycznej (27,5 proc.).

Kandydaci z Warszawy i Wrocławia na pierwszym miejscu stawiają chęć zdobycia nowych umiejętności (48,8 proc. vs 48,6 proc.) – przed wyższą pensją (43,5 proc. do 44,3 proc.) i poszukiwaniem wyższej kultury etycznej (27,2 proc. do 38,6 proc.). Najbardziej ambitni pod względem pozyskania nowych umiejętności okazali się natomiast respondenci z Krakowa (66,7 proc.). Istotną motywacją był dla nich
także brak perspektyw na rozwój (37,8 proc. wskazań) oraz pensja (35,6 proc). Podobnie wskazywali też kandydaci ze Śląska – zdobycie nowych umiejętności (63,8 proc.), wyższe wynagrodzenie (39,7 proc.), brak możliwości rozwoju (36,2 proc.).

Komentarze (6)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Normalny

  0

  Przestańcie manipulować wpisami i wycinać je. Jesteście zwykłymi oszustami. A ludzie dalej grzebią w śmietnikach.

 • Gość: Kasia Michalczak

  0

  Ja również zgadzam się z tym, że pracy we Wrocławiu jest dużo. I ponadto nie byle jakiej pracy, a naprawdę dobrze płatnej i na świetnych warunkach. Na przykład praca w firmie Polmer. Wiem, że aktualnie szukają nowych pracowników na produkcję. Pewnie chętnych będzie dużo, więc warto się pośpieszyć. Firma zapewnia umowę o pracę, więc jest to duży plus. Ponadto wiele benefitów, takich jak ubezpieczenie, opieka medyczna i dofinansowania. Tutaj rekrutacja.polmer.pl/ znajdziecie więcej informacji.

 • Gość: Piotrek

  0

  A moim zdaniem pracy we Wrocławiu jest całkiem dużo - wystarczy przeszukać główne wyszukiwarki ogłoszeń takie jak jobs.pl. Problem polega na niedopasowaniu kwalifikacji i umiejętności pracowników do oczekiwań pracodawców.

 • Gość: Olek

  0

  Znalezienie pracy w Wrocławiu bez znajomości wcale nie jest takie łatwe :( jestem po szkole policealnej i 4 miesiąc szukam i albo na czarno albo za 1200zł

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX