CV w branży agro - pokaż, co umiesz!

Katarzyna Zawada, Specjalista ds. marketingu serwisu agropraca.pl
20.02.2018 20:23
A A A

PATRYK OGORZAŁEK

Do łask powracają zootechnicy, rolnicy i handlowcy w branży rolnej. Gospodarstwo to już nie malutki teren stworzony dla własnych potrzeb, to świetnie prosperujące i przynoszące zyski przedsiębiorstwo. Praca w sferze agro to dla wielu kandydatów. spełnienie marzeń i ambicji. Jak
zatem stworzyć CV, które zachęci pracodawcę?

Niby przepis na życiorys jest jeden – konkretnie, schludnie i profesjonalnie, niezależnie, gdzie się aplikuje. Racja. Ale czy rzeczywiście specyfika branż rolno-spożywczych postawi na design CV w tym samym stopniu co działy HR w wielkich korporacjach? Zakłady mięsne, firmy produkcyjne, czy też gospodarstwa potrzebują przede wszystkim doświadczenia i przykucia uwagi zdolnościami. Dlatego wizualna strona wysyłanej aplikacji jest ważna, ale drugostopniowa.

Po pierwsze, istotnym elementem jest ekspozycja wykształcenia, stażu pracy i umiejętności kandydata. Im więcej skillów, tym lepiej. Twoi rodzice mają gospodarstwo i od małego pomagałeś przy jego obsłudze? Wpisz to w swój życiorys! Umiesz odróżnić kukurydzę od śruty sojowej i odpowiednio sprzedać ją klientowi? Również wspomnij o tym przyszłemu pracodawcy. Biznes agro stawia na wiedzę. Niby rolnicy i handlowcy to dość tradycyjne zawody, ale wymagają odpowiednich kwalifikacji i umiejętności.

Twoje CV to przepustka do samorozwoju. Polem do popisu jest rozmowa kwalifikacyjna, ale aby do niej doszło, potrzeba dobrego wejścia, w tym przypadku zachęcenia firmy lub przedsiębiorcy swoją aplikacją. Warto konkretnie i technicznie opisać siebie. Każda zdolność związana z konkretnym zawodem ceni się w oczach zatrudniającego.

Zatem, aby CV w sferze agro błyszczało, trzeba postawić na treść. Oczywiście, nie może zabraknąć podstawowych danych, profesjonalnego zdjęcia, ładnej oprawy graficznej, ale to właśnie zawartość zakładek Wykształcenie, Doświadczenie i Umiejętności przesądzi o sukcesie lub porażce kandydata.

P.S. Poprawna polszczyzna obowiązuje wszystkich, więc warto sprawdzić swoje CV pod kątem literówek i błędów.