Po czym poznać, że naprawdę lubisz swoją pracę?

map
23.06.2017 20:03
A A A

123rf

W pracy spędzamy jedną trzecią dnia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy do niej chodzili przez ok. 40 lat. To połowa życia. Dobrze by było nie spędzić jej w miejscach, w których źle się czujemy. Po czym poznać, że chociaż czasem daje nam w kość, to tak naprawdę lubimy swoją pracę?

 

W niedzielę wieczorem nie czujesz stresu

Wiele osób pod koniec weekendu zaczyna się stresować nadchodzącym tygodniem i czekającymi na nich obowiązkami. Ty po prostu cieszysz się wolnym wieczorem, bo myśl o tym, co będziesz robić przez następne dni nie wywołuje u Ciebie negatywnych emocji.

Patrzysz długodystansowo

I dzięki temu potrafisz planować i realizować mniejsze projekty, które potem składają się w jeden duży. Myśl o tym, że całkowity proces potrwa np. dwa lata w ogóle Cię nie zniechęca. Wiesz, że na pewne sprawy potrzeba czasu i jesteś gotów go poświęcić.

Masz poczucie, że ciągle się uczysz

Choć na obecnym stanowisku pracujesz już jakiś czas, to nie stoisz w miejscu. Twoje obowiązki ulegają przetasowaniu. Jedne wypadają, drugie się pojawiają. Dzięki temu wciąż potrafisz poczuć tę samą adrenalinę co na początku.

Doceniasz, że firma umożliwia Ci rozwój i wiesz, że dzięki zdobywanej wiedzy Twoja pozycja w niej - oraz ogólnie na rynku pracy - się umacnia. To daje Ci poczucie bezpieczeństwa i pozwala swobodnie planować przyszłość.

Dbasz o jakość tego co robisz

Nie potrzebujesz szefa, który stoi nad Tobą i pilnuje, czy wszystko jest w porządku, ponieważ sam jesteś surowym cenzorem swojej pracy. 

Nie podpiszesz się pod czymś, co nie spełnia Twoich standardów. Wychodzisz z założenia, że jeżeli coś robisz, to ma to być zrobione dobrze. Nawet wtedy, kiedy nikt tego nie sprawdzi.

Lubisz opowiadać o tym, czym się zajmujesz

Nie zanudzasz rodziny ani znajomych godzinnymi wywodami o tym co słychać u Ciebie w firmie, jednak kiedy trafisz na osobę, która "zna i rozumie temat", możesz z nią przegadać cały wieczór. I będzie to dla Ciebie interesujące doświadczenie, ponieważ nie jesteś znudzony tym co robisz.

Komentarze (5)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: cwel

  Oceniono 13 razy 11

  Nie czuję stresu w niedzielę, bo mam do swojej pracy dystans. To tylko praca. Przychodzę na 8 godzin, robię co do mnie należy, drzwi się zamykają z tamtej strony i wracam do normalnego życia. Gadanie o pracy poza pracą? Przecież jest tyle ciekawszych tematów!

 • arus_32

  Oceniono 1 raz 1

  Po co praca jak można to robić mądrze: Najprostszy sposób, w którym można zarobić 1600 zł w kilka dni, a później nawet 4000 zł miesięcznie. Więcej info: njulab.pl/zarabianie

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Czuje sie jak w domu, siedze na fejzbuku, wyskocze do sklepu, cos porobie jak mi sie chce...

 • hunkyyankee

  Oceniono 2 razy -2

  Po co pracować - jest 500+

 • Gość: plenery net

  Oceniono 3 razy -3

  co tam praca jak sa wakacje :) - www plenery net

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX