W centrum Warszawy jest umiejscowiona pewna firma będąca producentem zaawansowanych rozwiązań dla bankowości elektronicznej. Firma pracuje nad systemami bankowymi o charakterze mission critical co oznacza duży nacisk na bezpieczeństwo, wydajność i ergonomię. Jeśli chcesz być częścią niemieckiej grupy działającej dla czołowych europejskich banków, sprawdź czego dokładnie trzeba i o co w tym wszystkim chodzi.

Java Developer

Miejsce pracy: Warszawa, Aleje Jerozolimskie (okolice Blue City)

Region: mazowieckie

Branża: Bankowość korporacyjna

Widełki: Brak – nasz Klient jest otwarty na rozsądne propozycje z zewnątrz

Forma współpracy: tylko Umowa o Pracę (współpraca bezpośrednia, nie outsorcing)

Godziny pracy: elastyczne godziny pracy z zachowaniem core hours (start między 7:00-10:00)

Praca zdalna: w sytuacjach losowych

Rekrutacja: dwie rozmowy (jeden etap możliwy do przeprowadzenia w formie zdalnej)

PROJEKT:

Projekty w firmie wiążą się z dobudowywaniem funkcjonalności do produktów, które są wdrażane w dużych bankach. Pracując u naszego Klienta trafisz do scrum teamu, który w kolejnych sprintach implementuje funkcjonalności z backlogu produktowego. Praca nie ma charakteru utrzymaniowego – bugfixing problemów z produkcji jest wykonywany w dedykowanych zespołach w Niemczech. Zespoły przełączają się między projektami średnio co 4 miesiące.

ZESPÓŁ:

Zespół składa się ze scrum mastera, który jest senior developerem, kilku developerów (5-7) i testera.

ZADANIA:

Zrozumienie wymagań, udział w sprint planningu na początku sprintu, development oraz wykonywanie testów jednostkowych i integracyjnych.
Dodatkowo osoba na tym stanowisku będzie proponowała usprawnienia w trakcie sprint retrospective. Część pracy będzie wymagała sprawdzania wyników testów automatycznych wykonanych wokół swojej zmiany (w tym testów na pull request-cie). Java Developer będzie także dyskutował zmiany z reviewerami, prezentował zmiany product ownerom, a także rozmawiał z Klientami. Warto wiedzieć, że firma kładzie duży nacisk na Clean Code i code review.

NARZĘDZIA WYKORZYSTYWANE W CODZIENNEJ PRACY:

Java (6-8 w zależności od środowiska klienckiego. W niedalekiej przyszłości planowane jest wyłączenie starszej wersji Javy). Poza tym wykorzystuje się: IntelliJ lub Eclipse, JIRA, Confluence, Sonar, Git, Crucible, Maven, Jenkins.

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI W FIRMIE:

Zespoły pracują w Scrumie, natomiast releasami dla Klientów zarządzają Project Mangerowie, developerzy komunikują się także z Product Ownerami.

 OCZEKIWANIA:

  • minimum 4-letnia praktyka w programowaniu w Javie (najlepiej Enterprise)
  • dobra znajomość frameworków: Spring, Hibernate, zrozumienie JFS
  • doświadczenie z Oracle z kilkoma serwerami aplikacji
  • biegła znajomość języka angielskiego – zarówno w mowie jak i piśmie
  • dodatkowo mile widziane: znajomość JUnit, HTML, JavaScript, XML
  • wyższe wykształcenie o profilu technicznym
  • na plus znajomość technologii takich jak: AngularJS, React, CSS, SASS, jQuery, Gulp, npm, yarn, Webpack, GIT, Jasmine, Karma, TypeScript, Bootstrap, Kendo UI

W ZAMIAN:

  • jasno określono ścieżka rozwoju – są możliwości sprawdzenia się w roli Team Leada, Area Experta, Security Experta, Product Ownera, Architekta czy innej
  • bogaty pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, owoce, wyjścia integracyjne
  • liczne szkolenia wewnętrzne
  • elastyczne godziny pracy
  • praca w międzynarodowym środowisku – codzienny dostęp do osób z zespołów pracujących w centrali w Niemczech
  • płaska struktura firmy umożliwiająca wpływ na wiele tematów i łatwy dostęp do osób decyzyjnych
  • atmosfera oparta na wzajemnym zaufaniu i partnerskich relacjach

W przypadku zainteresowania, prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA SA, z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą prawną przetwarzania danych będzie realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego

ul. Grabiszyńska 241 B
53-234 Wrocław, Polska

tel. +48 71 341 06 96
praca@power.com.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez IFIRMA SA, z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław, do celów niezbędnych do realizacji danego i przyszłych procesów rekrutacji, aż do momentu pisemnego odwołania zgody. Ponadto zgadzam się na udostępnienie moich danych osobowych do celów związanych z realizacją procesów rekrutacyjnych innym administratorom danych osobowych - klientom, dla których IFIRMA SA świadczy usługi rekrutacyjne. Mam świadomość, iż przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Administratorem Twoich danych osobowych będzie IFIRMA SA, z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 241B, 53-234 Wrocław.Twoje dane będą przetwarzane w celu przeprowadzenia tego i przyszłych procesów rekrutacyjnych, w tym udostępniane innym administratorom - klientom, dla których IFIRMA SA świadczy usługi rekrutacyjne. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych będzie Twoja zgoda, a dane będą przetwarzane do czasu jej wycofania, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w procesach rekrutacyjnych. Masz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia i usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.