Dyrektor ds. oferty produktowej (retail/ fashion)

Warszawa, mazowieckie, Polska
136 dni temu

Polska, Warszawa 29857/001 Permanent

Naszym klientem jest międzynarodowa firma odzieżowa posiadająca w Polsce ponad 100 salonów sprzedaży. Obecnie w zwiazku z rozwojem struktur organizacyjnych w Polsce poszukujemy osoby na stanowisko Dyrektora ds. oferty produktowej. Głównym zadaniem na tym stanowisku będzie dostosowanie kolekcji ogólnej marki do specyficznych potrzeb rynku polskiego.

Podsumowanie / Job summary:

  • Dostosowywanie oferty produktowej dla Polski
  • Tworzenie strategii produktowej

Opis stanowiska / Job description:

  • Analizowanie sezonowości produktów (harmonogram dostaw, cykl życia produktów)
  • Ocena produktów i cen : określanie specyficznych potrzeb rynku polskiego, dostosowywanie oferty dla Polski w odniesieniu do kierunku rozwoju kolekcji ogólnej, proponowanie strategii produktowej dla Polski
  • Uczestniczenie w zebraniach mających na celu stworzenie kolekcji, upewnianie się że potrzeby kraju są brane pod uwagę w procesie tworzenia kolekcji ogólnej lub zgłaszanie potrzeby utworzenia produktów specyficznych
  • Organizowanie spotkań oceniających kolekcję (z udziałem kierowników sklepów) i uczestniczenie w nich (kilka razy w sezonie w Polsce i w siedzibie firmy)
  • Pilotowanie obrotów handlowych i marży: monitorowanie głównych wskaźników dla kraju razem z działem zakupów we Francji (budżet zakupów/ liczba modeli/ wskaźnik realizacji/ cena sprzedaży wraz z możliwościami jej podniesienia/obniżenia)
  • Tworzenie i zatwierdzanie strategii dla Polski razem z dyrektorem generalnym Polski,dyrektorem międzynarodowym i dyrektorem ds. oferty grupy
  • Regularne dostarczanie raportów wyżej wymienionym osobom

Kogo szukamy / Profile description:

  • Bardzo dobra znajomość rynku lokalnego i konkurencji (retail fashion: moda damska)
  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu strategii produktowej na stanowisku szefa produktu lub dyrektora rynku krajowego w branży retail, w sektorze odzieży damskiej
  • Gotowość do odbywania podróży służbowych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego - warunek konieczny
  • Mile widziana znajomość języka francuskiego

Oferujemy / We offer:

Nasz klient oferuje atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów. Jest to jedna z kluczowych pozycji w polskich strukturach firmy z realnym wpływem na biznes.

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page