Ventus sp. z o.o.

Mała grupa kapitałowa - spółka produkcyjna i spółka handlowa z branży przetwórstwa odpadów z tworzyw sztucznych poszukuje:

Kierownik ds. księgowości

Miasto: Ciechanów

Region: mazowieckie

Opis stanowiska:

  • Nadzór nad prowadzeniem księgowości kilku niewielkich spółek grupy kapitałowej
  • Optymalizacja procesów księgowych i organizacyjnych
  • Współudział w procesie sporządzania sprawozdań finansowych i innych raportów finansowych
  • Przygotowywanie rozliczeń podatkowych, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz prowadzenie dokumentacji podatkowej
  • Udział w procesie rozliczenia produkcji i sprzedaży
  • Udział w rozwoju systemu finansowo-księgowego
  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji środków trwałych
  • Monitorowanie zmian prawa podatkowego i bilansowego
  • Współpraca z przedstawicielami firm audytorskich i kontroli skarbowej
  • Nadzór nad prawidłowością sald kont księgowych
  • Zarządzanie 2-osobowym zespołem
  • Wsparcie pracy Dyrektora Finansowego

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów i/lub rachunkowości
  • Doświadczenie w księgowości spółki produkcyjnej
  • Doświadczenie w zarządzaniu małymi zespołami
  • Znajomość Polskiej Ustawy o Rachunkowości oraz prawa podatkowego
  • Znajomość zagadnień związanych z faktoringiem i rozliczeniami międzynarodowymi
  • Doświadczenie w sporządzaniu rozliczeń podatkowych, a także w składaniu deklaracji podatkowych, w tym VAT i CIT Znajomość MS Excel
  • Znajomość systemu Symfonia ERP
  • Skrupulatność, odpowiedzialność i terminowość
  • Chęć uczenia się nowych zagadnień i znajdowania prostych rozwiązań
  • Doświadczenie w rozliczaniu projektów unijnych będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:

  • Możliwość zbudowania nowego zespołu pracowników i wdrożenia własnych pomysł&oacute
  • Stałą pracę w rozwijającej się grupie kapitałowej
  • Odpowiednie narzędzia pracy
  • Perspektywę awansu na stanowisko Głównej/go Księgowej/go
  • Praca od zaraz

Prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.