Główna/y Księgowa/y (branża nieruchomości)

Warszawa, mazowieckie, Polska
19 dni temu

Polska, Warszawa 33076/001 Permanent

Dla naszego Klienta, międzynarodowej spółki z branży nieruchomości poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko Głównej Księgowej/Głównego Księgowego.

Podsumowanie / Job summary:

Zatrudniona na tym stanowisku osoba będzie odpowiedzialna m.in. za kontrolę poprawności naliczania podatków, sporządzanie deklaracji podatkowych oraz nadzór nad poprawnością księgowań.

Opis stanowiska / Job description:

* Nadzór nad procesem księgowania i fakturowania
* Przygotowywanie sprawozdań finansowych
* Kontrola poprawności naliczenia podatków, sporządzanie deklaracji (VAT, CIT, PIT) oraz ich akceptacja
* Przygotowanie deklaracji dla instytucji zewnętrznych GUS, NBP, Intrastat
* Współpraca z zewnętrznymi organami podatkowymi i kontrolnymi
* Przygotowywanie danych do konsolidacji w ramach grupy kapitałowej
* Wdrażanie nowych standardów księgowości i proponowanie nowych zastosowań księgowych
* Partycypowanie w przygotowywaniu budżetu spółki
* Udział w różnych projektach ad hoc w obszarze księgowości i finansów
* Zarządzanie podległym zespołem

Kogo szukamy / Profile description:

* 6 - 8 lat doświadczenia w księgowości, w tym doświadczenie na podobny stanowisku
* Doświadczenie w branży nieruchomości będzie dodatkowym atutem
* Wykształcenie wyższe w zakresie finansów lub rachunkowości
* Licencja Ministra Finansów lub dyplom Biegłego Rewidenta
* Znajomość polskich oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR/IAS)
* Doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych
* Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację jako warunek konieczny
* Bardzo dobra znajomość Ms Excel oraz systemów księgowych klasy ERP
* Umiejętność zarządzania zespołem, budowania i pielęgnowania relacji oraz delegowania zadań
* Wysoka etyka pracy, skrupulatność i wielozadaniowość

Oferujemy / We offer:

Nasz Klient oferuje stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, szeroki pakiet benefitów oraz możliwości rozwoju.

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page