Grupa Doradcza Profesja jest Agencją Doradztwa Personalnego, z siedzibą w Krakowie, działającą na rynku od 2006 roku, wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod nr 2544. Świadczymy profesjonalne usługi rekrutacyjne dla wielu Firm z różnych branż, zlokalizowanych w Krakowie, w Polsce i Niemczech.

Naszym Klientem jest firma świadcząca usługi księgowo- finansowe na rzecz podmiotów tworzących Holding, w skład którego wchodzi firma produkcyjna oraz dystrybutor artykułów elektrotechnicznych.

Kierownik ds. kontrolingu i analiz

Miejsce pracy: Wieluń

Region: łódzkie

Numer ref.: KONTR/WIEL

Zakres Obowiązków

  • Analiza danych dotyczących sprzedaży oraz przychodów, umów i kontaktów.
  • Badanie zyskowności produktów i aktualnych wyników w przekroju segmentowym, produktowym i klienckim.
  • Tworzenie raportów będących podstawą do podejmowania decyzji sprzedażowych.
  • Przygotowanie miesięcznych/rocznych raportów dla zarządu.
  • Przedstawianie rekomendacji dla Zarządu na bazie analiz.
  • Tworzenie budżetu i prognoz dla całej Grupy.
  • Comiesięczna kontrola odchyleń wyników do budżetu, analiza przyczyn, rekomendowanie działań korygujących.
  • Wskazywanie trendów i ryzyka biznesowego na podstawie analizy danych.
  • Ścisła współpraca z działem księgowości.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe: Finanse, Ekonomia, Bankowość, Rachunkowość.
  • Min. 3 - letnie doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. kontrolingu lub pokrewnym.
  • Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej, budżetowaniu.
  • Dobra znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości.
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Biegła znajomość pakietu MS Office.
  • Umiejętności planowania i rozwiązywania problemów.
  • Samodzielność, odpowiedzialność.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie składające się z podstawy oraz systemu premiowego.
  • Możliwość rozwoju kompetencji oraz zdobywania wszechstronnych doświadczeń.
  • Partnerską atmosferę pracy.
  • Pracę w komfortowych warunkach, pakiet socjalny, ubezpieczenie medyczne.

Prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 1182 ze zmianami).”

Uprzejmie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi osobami.