Dyrektor Finansowy - Rumunia

Wrocław, dolnośląskie, Polska
3 dni temu

Polska, Wrocław 33246/001 Permanent

Nasz klient prowadzi operacyjne produkcyjne i handlowe na terenie całego świata stale zwiększając swój udział w międzynarodowym rynku będąc już liderem części regionów. Obecnie poszukujemy osoby, która swoją wiedzą i doświadczeniem finansowym wesprze jednostkę rumuńską w dalszym rozwoju.

Podsumowanie / Job summary:

Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży chemicznej, poszukujemy obecnie doświadczonego i zmotywowanego managera finansowego, który obejmie funkcję Dyrektora Finansowego regionu Rumunii. Osoba ta będzie odpowiedzialna za nadzór całości zagadnień finansowych jednostki rumuńskiej i innych należących do regionu. Stanowisko osadzone jest w okolicach Bukaresztu, z regularnymi wizytami we wrocławskiej centrali firmy.

Opis stanowiska / Job description:

  • Odpowiedzialność za planowanie przepływów pieniężnych i stopień zaangażowania kapitału obrotowego (z uwzględnieniem poziomu zamówień) poprzez: windykację należności, planowanie wpływów w celu zabezpieczenia wydatków, rozliczenia kompensacyjne, itp.
  • Odpowiedzialność za ocenę ryzyka finansowego inwestycji poprzez kalkulację stopy zwrotu oraz za zapewnienie finansowania
  • Odpowiedzialność za metodę kalkulacji kosztów wytworzenia i zapewnienie informacji do kalkulacji cen sprzedaży w oparciu o koszty rzeczywiste i planowane.
  • Odpowiedzialność za przygotowanie procesu budżetowania i realizację budżetu spółki
  • Odpowiedzialność za przygotowania raportów finansowych miesięcznych, kwartalnych i rocznych.
  • Zapewnienie wsparcia zarządzania sprzedażą poprzez przygotowanie podstawowych narzędzi handlowych, raportów sprzedaży i raportów rentowności sprzedaży.
  • Sugerowanie rozwiązań zmierzających do optymalizacji podatkowej dla transakcji wewnętrznych i zewnętrznych w spójności z obowiązującymi przepisami podatkowymi.
  • Odpowiedzialność za zarządzanie i rozwijanie podległego zespołu

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse/ekonomia/rachunkowość); dodatkowe certyfikaty i kursy mile widziane (ACCA, CIMA, MBA)
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na samodzielnym stanowisku w obszarze controllingu, finansów, księgowości; preferowane doświadczenie w spółce produkcyjno-handlowej
  • Doświadczenie w kształtowaniu i realizacji polityki i strategii finansowej spółki w zakresie kosztów, cash-flow czy zarządzania kredytem kupieckim i należnościami
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne, umiejętność przejrzystego prezentowania danych i tworzenia na ich podstawie trafnych rekomendacji
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Gotowość relokacji do Rumunii

Oferujemy / We offer:

  • Możliwość rozwoju zawodowego na strategicznym stanowisku w ramach dużej, międzynarodowej grupy o rozpoznawalnym brandzie
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet świadczeń, niezbędne narzędzia pracy
  • Ciekawa możliwość zdobycia cennego doświadczenia na stanowisku z międzynarodową ekspozycją

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page