Product Manager - Globalny Koncern Chemiczny

Polska, Śląskie 33244/001 Permanent

Naszym Klientem jest Globalny Koncern będący liderem w produkcji Chemii i Farmacji, zlokalizowany w województwie Śląskim. W związku z dalszymi planami rozwoju produktów jak i z sukcesją poprzednika, poszukujemy osoby na stanowisko Product Manager-a, który będzie raportował bezpośrednio do Dyrektora Sprzedaży, który ulokowany jest po za polskimi strukturami.

Podsumowanie / Job summary:

Osoba na tym stanowisku będzie zajmować się zarządzaniem produktem i jego polityką cenową.

Opis stanowiska / Job description:

  • Zarządzanie i nadzór nad podległą grupą produktów z zakresu chemii laboratoryjnej,
  • Zarządzanie polityką cenową produktów, pozycjonowanie marek oferowanych produktów,
  • Opracowywanie i wykonanie planów rozwoju produktów,
  • Wprowadzanie nowych produktów do oferowanego portfolio, oraz modyfikacja istniejącego portfolio,
  • Wspomaganie Działu Sprzedaży i Działu Obsługi Klienta,
  • Doradztwo merytoryczne z zakresu powierzonej grupy produktów,
  • Uczestnictwo w przygotowaniach i realizacji działań wspierających sprzedaż produktów oraz w ramach przyjętej strategii,
  • Tworzenie analiz finansowych dla produktu - analizy sprzedaży i rentowności,
  • Rozwijanie i wdrażanie strategii produktu,
  • Bieżąca współpraca z działami: Jakości, Planowania i Zakupów, Produkcji.

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe chemiczne bądź pokrewne,
  • Minimum 2-3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji,
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowych strukturach,
  • Wszechstronna wiedza z obszaru zarządzania projektami,
  • Wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne,
  • Analityczne podejście do wykonywanej pracy,
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole,
  • Silne poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w pracę.

Oferujemy / We offer:

  • Możliwość zdobycia doświadczenia w globalnej firmie produkcyjnej,
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Wpływ na działanie operacyjne działu,
  • Interesująca praca w innowacyjnym, międzynarodowym środowisku,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Ubezpieczenie medyczne,
  • Pakiet świadczeń socjalnych,
  • Kursy językowe,
  • Przy zmianie miejsca zamieszkania pakiet relokacyjny

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page