Finance Business Manager - Cosmetics

Warszawa, mazowieckie, Polska
31 dni temu

Polska, Warszawa 33300/001 Permanent

Naszym klientem jest jedna z wiodących firm kosmetycznych utożsamiana z doskonałą jakością oraz innowacyjnymi produktami najwyższej jakości.

Podsumowanie / Job summary:

Głównym celem stanowiska jest dostarczanie kierownictwu firmy (m.in. Dyrektorowi Generalnemu, Dyrektorowi Finansowemu oraz Szefom poszczególnych marek) wiarygodnych informacji, analiz oraz wniosków niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji.

Opis stanowiska / Job description:

  • Wsparcie przełożonego (CFO) w procesie planowania i analizy biznesu w celu realizacji planów poszczególnych marek, jak i planów całej organizacji
  • Odpowiedzialność za regularny przegląd wyników biznesowych (wg zdefiniowanych wskaźników)
  • Wykonywanie analiz biznesowo-finansowych (np. wg sprzedaży, klientów, wydatków operacyjnych) i przedstawianie możliwości usprawnień
  • Przygotowanie analiz marki/marek i rekomendowanie rozwiązań ukierunkowanych na stały i rentowny wzrost
  • Analizowanie wyników sprzedaży marki m.in. pod względem udziału poszczególnych kategorii, cen, wolumenu; jak również rzeczywistych wyników sprzedaży na tle wcześniejszych prognoz
  • Identyfikowanie szans / zagrożeń oraz analiza ich wpływu na budżet
  • Wspieranie kluczowych decyzji inwestycyjnych poprzez dostarczania stosownych analiz i rekomendacji
  • Wspiera proces planowania strategicznego zarówno na poziomie poszczególnych marek, jak i ich późniejszej konsolidacji
  • Prowadzenie projektów prowadzących do poprawy dyscypliny finansowej, produktywności i doskonalenia efektywności systemów
  • Zaangażowanie w rozwój procedur biznesowych w organizacji
  • Wykorzystując najlepsze praktyki w regionie, dostarcza propozycje usprawnień dla marki, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym.

Kogo szukamy / Profile description:

  • Minimum 5-letniego doświadczenia w obszarze finansów i/lub biznesu (sprzedaż lub marketing), CIMA, ACCA kwalifikacje pożądane ale nie jest to warunek konieczny
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (warunek konieczny)
  • Umiejętności pracy „wielozadaniowej" w dynamicznym i zróżnicowanym środowisku
  • Rozwiniętych umiejętności rozwiązywania problemów oraz „myślenia kategoriami rozwiązań"
  • Umiejętności identyfikacji kluczowych zagadnień i priorytetyzacji zadań
  • Zorientowania na pracę zespołową i umiejętności współpracy z partnerami na wszystkich szczeblach w organizacji
  • Doświadczenia w pracy z systemami finansowymi (SAP, Hyperion, CPM)
  • Umiejętności integracji informacji z różnych źródeł, analizy ich wpływu oraz opracowanie trendów dla biznesu
  • Doświadczenie w obszarze zarządzania projektami będzie dodatkowym atutem

Oferujemy / We offer:

  • pracę i możliwość wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku
  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych
  • atrakcyjny system wynagrodzeń
  • prywatną opiekę medyczną
  • pracę w zgranym i zaangażowanym zespole

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page