Senior Accountant - branża handlowa - Ursynów

Warszawa, mazowieckie, Polska
13 dni temu

Polska, Warszawa 33565/001 Permanent

Dla naszego klienta, firmy działającej w branży produkcyjnej, świadczącej usługi inżynierskie, poszukujemy osoby na stanowisko Senior Accountanta

Podsumowanie / Job summary:

Opis stanowiska / Job description:

  • Bardzo dobra i praktyczna znajomość ustawy o VAT oraz śledzenie pojawiających się zmian
  • Rozwiązywanie z doradcą podatkowym wszelkich trudności pojawiających się w obszarze podatku VAT(transakcje krajowe, WNT/WDT, export/import towarów i usług, WŚU, WNU, transakcje trójstronne oraz łańcuchowe)
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych: VAT, VAT UE, JPK
  • Prowadzenie ewidencji księgowo/podatkowej
  • Rozliczanie RMK(czynne/bierne)
  • Prowadzenie rozliczeń intercompany
  • Ewidencja środków trwałych
  • Pomoc w prowadzeniu codziennej pracy zespołu księgowego
  • Przygotowywanie raportów dla instytucji zewnętrznych(GUS, NBP)
  • Koordynacja działań związanych z prowadzeniem spraw pracowniczych, ścisła współpraca z firmą świadczącą usługi kadrowo/płacowe

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse i rachunkowość)
  • Min. 5 lat doświadczenia na samodzielnym stanowisku w dziale księgowym firmy, najlepiej o profilu handlowo/usługowym
  • Bardzo dobra, praktyczna znajomość ustawy o VAT oraz UoR
  • Umiejętność swobodnej komunikacji w j. angielskim, poziom B2 (komunikacja mailowa oraz telefoniczna z centralą)
  • Dobra znajomość MS Office - excel
  • Odpowiedzialność, rzetelność, uczciwość
  • Samodzielność oraz terminowość
  • Zdolności komunikacyjne

Oferujemy / We offer:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz umowę o prace
  • Rodzinna atmosfera i praca w zgranym zespole
  • Prywatna opieka medyczna
  • Lekcje j. angielskiego w godzinach pracy
  • Szkolenia wewnętrzne oraz zewnętrzne

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page