Pantos Logistics Poland Sp. z o.o. – firma zajmująca się spedycją międzynarodową lotniczą, morską, lądową, kolejową, magazynowaniem i dystrybucją towarów, poszukuje osoby na stanowisko:

Specjalista ds. celnych
Rodzaj pracy: umowa o pracę

Miejsce pracy: Nowa Wieś Wrocławska / Biskupice Podgórne k. Wrocławia

Obowiązki:

  • zapewnienie sprawnego międzynarodowego obrotu towarami z punktu widzenia prawa i regulacji celnych oraz wymogów stawianych przez organy kontroli obrotu
  • przygotowywanie dokumentów celnych w imporcie i eksporcie stosując przy tym gospodarcze procedury celne
  • analiza danych z wykorzystaniem dostępnych źródeł (ERP, Excel, system celny)
  • odprawy celne (importowe i eksportowe) w imieniu pracodawcy przed Urzędami Celnymi
  • współpraca z organami celnymi oraz innymi organami państwowymi
  • koordynowanie procesu realizacji odpraw celnych importowych i eksportowych w agencjach celnych przy współpracy z firmami przewozowymi
  • współpraca z innymi działami oraz doradztwo w zakresie stosowania procedur celnych

Wymagania:

  • wpis na listę agentów celnych – warunek konieczny
  • doświadczenie na analogicznym stanowisku
  • min. komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • znajomość przepisów dotyczących gospodarczych procedur celnych
  • znajomość uproszczonych procedur celnych
  • znajomość prawa celnego oraz przepisów Incoterms
  • znajomość dokumentacji celno-podatkowej Intrastat
  • samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne
  • etyka w działaniu
  • łatwość nawiązywania kontaktów
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

Oferujemy:

  • pracę w międzynarodowym środowisku
  • umowę o pracę
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • bogaty pakiet benefitów (m.in. prywatną opiekę medyczną dla pracowników i ich rodzin, kartę Multisport, ubezpieczenie na życie)

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Pantos Logistics Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Działkowa 121C, moich danych osobowych niezbędnych do realizacji  procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), oraz ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych. Podanie przeze mnie danych innych niż wymagane przepisami prawa jest dobrowolne. Wiem, że w każdym czasie mogę cofnąć swoją zgodę”

Informujemy, że Administratorem danych jest Pantos Logistics Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Działkowa 121C. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania.