Kierownik ds. Kontrolingu

Warszawa, mazowieckie, Polska
41 dni temu

Polska, Warszawa 33510/001 Permanent

Dla naszego klienta spółki należącej do jednej z największych międzynarodowych instytucji finansowych na świecie z sektora ubezpieczeń poszukujemy kandydatów na stanowisko Kierownika ds. Kontrolingu w Warszawie (Śródmieście/Centrum).

Podsumowanie / Job summary:

Poszukujemy zmotywowanych kandydatów do pracy w międzynarodowej i stabilnej organizacji na stanowisko Kierownika Kontrolingu w Warszawie (Śródmieście).

Doświadczenie zdobyte w instytucji finansowej jest warunkiem koniecznym.

Znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym.

Opis stanowiska / Job description:

  • Zarządzanie 3-osobowym zespołem,
  • Przygotowywanie rocznych i wieloletnich planów finansowych (proces planowania i budżetowania),
  • Przygotowywanie informacji zarządczej na potrzeby centrali firmy, Dyrektora Finansowego oraz Kadry Zarządzającej,
  • Wspieranie kluczowych decyzji biznesowych poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych,
  • Monitorowanie wykonania budżetu, analiza profitowości poszczególnych linii biznesowych, produktów, partnerów,
  • Nadzór nad kwartalnym raportowaniem finansowym na potrzeby centrali firmy (IFRS),
  • Nadzór nad sporządzeniem rocznych statutowych sprawozdań finansowych podmiotów ubezpieczeniowych pracodawcy,
  • Nadzór nad kwartalnym i rocznym raportowaniem do regulatora (KNF),
  • Aktywny udział w rozwoju narzędzi służących do raportowania i budżetowania,
  • Tworzenie i usprawnianie modeli finansowych i kontrolingowych.

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane w obszarze ekonomii, finansów, ubezpieczeń, informatyki lub pokrewnych)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w obszarze instytucji finansowych. Mile widziane doświadczenie w obszarze ubezpieczeń,
  • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem specjalistów / ekspertów,
  • Praktyczna wiedza z zakresu sprawozdawczości oraz procesów biznesowych,
  • Doświadczenie we współpracy z zarządem lokalnie i globalnie,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • Praktyczna znajomość MS Excel w stopniu zaawansowanym,
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • Duża samodzielność, dokładność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu.

Oferujemy / We offer:

  • Praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i unikalnym modelu biznesowym,
  • Możliwość implementacji własnych pomysłów oraz prowadzenia projektów,
  • Atrakcyjny pakiet wynagrodzenia,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, m.in. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach.

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page