Kierownik Działu Kontrolingu (m/k)

Polska, Śląskie 33747/001 Permanent

Dla naszego Klienta - firmy produkcyjnej z kapitałem międzynarodowym szukamy kandydata na stanowisko Kierownika Działu Kontrolingu.

Podsumowanie / Job summary:

Odpowiedzialna rola kontrolera Kierownika kontrolingu w firmie z branży produkcyjno-usługowej.Międzynarodowa firma o ugruntowanej pozycji na rynku.

Opis stanowiska / Job description:

* Zarządzanie trzyosobowym zespołem oraz ścisła kooperacja z kierownikami projektów
* Udział w tworzeniu budżetów i monitoring ich realizacji
* Udział w tworzeniu sprawozdania rocznego i współpraca z audytorami
* Sporządzanie i aktualizacja prognoz finansowych
* Comiesięczne raportowanie i analiza wyników w odniesieniu do budżetu
* Pozyskiwanie finansowania dla projektów
* Kalkulacje rentowności projektów
* Kontrola wydatków inwestycyjnych
* Sporządzanie Cash Flow
* Analiza kosztów i ich alokacja zgodnie z polityką firmy
* Analiza kluczowych wskaźników finansowych i rekomendacje dalszych działań
* Doskonalenie narzędzi raportowania, modyfikacja i wdrażanie usprawnień
* Wsparcie kierownictwa w podejmowaniu bieżących decyzji

Kogo szukamy / Profile description:

* 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku lub na stanowisku samodzielnego kontrolera finansowego w firmie produkcyjnej
* Wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse)
* Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
* Mile widziana znajomość języka niemieckiego
* Dobra znajomość systemów klasy ERP
* Bardzo dobra znajomość narzędzi MS Office
* Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia

Oferujemy / We offer:

Nasz Klient oferuje konkurencyjne wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku.

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page