Księgowa/Specjalista ds. sprawozdawczości i podatków

Polska, Warszawa 33577/001 Permanent

Naszym klientem jest międzynarodowa firma z branży handlowej z siedzibą na południu Warszawy.

Podsumowanie / Job summary:

Poszukiwana osoba będzie odpowiedzialna za wsparcie Finance Manager w prowadzeniu rachunkowości spółki w zakresie sprawozdań i podatków.

Jest to bardzo dobra propozycja dla osób z doświadczeniem na samodzielnym stanowisku, które chcą rozwijać kompetencje rachunkowe w przyjaznym środowisku pracy.

Opis stanowiska / Job description:

85 % raportowanie ustawowe i podatkowe

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych zgodnie z UoR (P&L, Bilans, Przepływy pieniężne)
  • Wsparcie w przygotowywaniu deklaracji VAT
  • Prowadzenie księgowości w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)
  • Wsparcie w obliczeniach podatku odroczonego
  • Udział w zamknięciach cyklicznych związanych z rachunkowością ustawową i podatkową oraz innymi działaniami z zakresu rachunkowości finansowej
  • Uzgodnienia kont, w tym przegląd bilansu i uzgodnienie między US Gaap a lokalnymi rachunkami ustawowymi
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi i wewnętrznymi

15 % wsparcie księgowe

  • Współpraca z klientami w zakresie klasyfikacji i alokacji podatków
  • Analiza zdarzeń gospodarczych pod względem bilansu
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (Urząd Skarbowy, audytorzy, doradcy podatkowi)
  • Przygotowywanie raportów, analiz na zlecenie Finance Managera

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub w trakcie studiów - np. Finanse, Rachunkowość, Ekonomia, Podatki
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na samodzielnym stanowisku w dziale księgowym/biurze rachunkowym
  • Doświadczenie w przygotowywaniu miesięcznych, kwartalnych, rocznych sprawozdaniach (warunek konieczny)
  • Znajomość SAP (mile widziana)
  • Dobra umiejętność komunikacji w języku angielskim (mile widziana)
  • Samodzielność, odpowiedzialność, terminowość

Oferujemy / We offer:

  • Praca w międzynarodowej organizacji będącej liderem w swojej branży
  • Konkurencyjne wynagrodzenie
  • Umowa na czas określony (1 rok)
  • Prywatna opieka medyczna
  • Przyjazna atmosfera pracy
  • Godziny pracy: 08.00 - 16.00

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page