Księgowy z jęz. francuskim / GL Accountant with French

Warszawa, mazowieckie, Polska
104 dni temu

Polska, Warszawa 34144/001 Permanent

Naszym klientem jest międzynarodowa firma farmaceutyczna obecna w ponad 100 krajach na świecie, zatrudniająca ponad 45 tysięcy pracowników. Siedziba firmy: Centrum Warszawy

Podsumowanie / Job summary:

Poszukujemy osoby na stanowisko (Samodzielnego) Księgowego z jęz. francuskim / GL Accountant.
Powodem rekrutacji jest przeniesienie procesów księgowych do Polski z Afryki Północnej.
Poszukiwana osoba będzie współpracowała z lokalnymi biurami rachunkowymi celem przeniesienia procesów do Warszawy.
W ramach przygotowania, kandydat/ka powinna być gotowa na wyjazd do Dubaju (1 miesiąc)

Opis stanowiska / Job description:

  • Weryfikacja pracy i koordynacja zewnętrznych biur księgowych w wyznaczonych krajach Afryki Północnej (4-6 krajów), w tym:
    - Nadzór nad procesami cyklicznych zamknięć i sprawozdawczością finansową
    - Wdrożenie i przegląd kontroli wewnętrznych
    - Raportowanie wydajności i problemów
  • Bliska / codzienna współpraca z lokalnymi zespołami biznesowymi,
  • Wykonywanie i kontrola transakcji lokalnych biur księgowych,
  • Przygotowanie analiz i potrzebnych raportów
  • Koordynacja procesów finansowych i projektów między krajowymi zespołami biznesowymi, łańcuchem dostaw, zespołami finansowymi, wspólnym centrum usług i zewnętrznymi podmiotami
  • Wewnętrzna i zewnętrzna koordynacja audytu
  • Testowanie kontroli SOX
  • Wspieranie projektów lokalnych i międzyfunkcyjnych oraz usprawnianie procesów z perspektywy finansowej

Kogo szukamy / Profile description:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów / ekonomii
  • 2-3 lata doświadczenia zawodowego w księgowości / SSC/ audycie / kontroli
  • Znajomość US GAAP i SOX (mile widziana)
  • Dobrze rozwinięta prezentacja i umiejętności interpersonalne
  • Min. dobra (B2) znajomość języka francuskiego umożliwiającego komunikację w mowie i piśmie
  • Min. dobra (B2) znajomość języka angielskiego umożliwiającego komunikację w mowie i piśmie
  • Silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów
  • Silne umiejętności organizacyjne, wielozadaniowe i zarządzania czasem
  • Gotowość do wyjazdu (4 tygodnie) celem szkolenia dot. przeniesienia procesów

Oferujemy / We offer:

  • Umowa o pracę
  • Praca w międzynarodowej firmie
  • Udział w ciekawym projekcie księgowym
  • Opieka medyczna
  • Pracowniczy plan emerytalny
  • Premia roczna

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page