Chief Accountant (m/f)

Rybnik, śląskie, Polska
10 dni temu

Polska, Śląskie, Rybnik 34266/001 Permanent

Naszym klientem jest polska spółka produkcyjna. Spółka działa na rynku od 2000 roku, sprzedając swoje produkty zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych. Działa w branży produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.

Podsumowanie / Job summary:

Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z Dyrektorem Finansowym i będzie odpowiedzialna za pracę operacyjną i pełną sprawozdawczość finansową, przygotowanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT) oraz rozliczanie podatkowe związane z działalnością na terenie SSE.
Rola dla osoby która posiada minimum 4 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku oraz miała okazję zarządzać niedużym zespołem 2-3 osoby.

Opis stanowiska / Job description:

  • Ogólny nadzór nad prowadzeniem księgowości spółki oraz obiegiem dokumentów księgowych
  • Tworzenie i aktualizacja polityki rachunkowości
  • Prowadzenie ewidencji i księgowanie zdarzeń dotyczących środków trwałych
  • Prowadzenie rozliczeń i księgowanie rozrachunków
  • Realizacja przelewów bankowych oraz księgowanie wyciągów bankowych
  • Księgowanie innych dokumentów
  • Nadzór nad rozliczeniami kasowymi
  • Nadzór nad procesem inwentaryzacji zapasów oraz środków trwałych
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych oraz sprawozdań do GUS
  • Prowadzenie rozliczeń podatkowych (VAT, CIT, podatek od nieruchomości) oraz sporządzanie i
    przekazywanie do US deklaracji podatkowych, plików JPK oraz innych wymaganych dokumentów
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi, w szczególności z US i GUS
  • Współpraca z audytorem w związku z badaniem rocznego sprawozdania finansowego
  • Zarządzanie pracą działu księgowości

Kogo szukamy / Profile description:

  • Preferowane wykształcenie Wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse lub pokrewne)
  • Minimum 5 lat doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości, w tym minimum 3 lata na stanowisku samodzielnym
  • Doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości firmy oraz w sporządzaniu sprawozdań finansowych i deklaracji podatkowych
  • Mile widziane doświadczenie zdobyte w firmie o profilu produkcyjnym
  • Znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości
  • Znajomość przepisów podatkowych, w szczególności Ustawy o podatku od towarów i usług oraz Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
  • Mile widziana znajomość rozliczeń podatkowych związanych z działalnością na terenie SSE
  • Znajomość modułów finansowo-księgowych klasy ERP oraz arkusza kalkulacyjnego Excel
  • Przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego
  • Predyspozycje do zarządzania pracą podległego zespołu
  • Dokładność, samodzielność, kreatywność
  • Chęć zdobywania wiedzy i ciągłego doskonalenia
  • Umiejętność pracy w zespole, w szczególności aktywnego wspierania managerów i pracowników z działów niefinansowych

Oferujemy / We offer:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Praca w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Rozwój / szkolenie umiejętności zawodowych
  • Przyjazna atmosfera pracy
  • Podstawowe wynagrodzenie + premia roczna

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page