Inżynier ds. Instalacji technologicznych

Miejsce pracy: Wrocław
Region: dolnośląskie

Opis stanowiska:

Zakresem odpowiedzialności będzie gromadzenie dokumentacji i umieszczanie jej w elektronicznej formie ustalonej.

Dotyczy to dokumentów takich jak:

  • diagram (plan) procesu i oprzyrządowania (P & ID), diagram przepływu (MFD) wraz z opisem
  • specyfikacje materiałów konstrukcyjnych (używanych do budowy maszyn i urządzeń)
  • systemów hydraulicznych/pneumatycznych wraz ze specyfikacją
  • bieżący layout maszyn/urządzeń / instalacji
  • elektryczna klasyfikacja urządzeń
  • listy systemów bezpieczeństwa oraz ich opisy i funkcje (interlocki, systemy wykrywania lub zamknięcia)
  • układ systemu wentylacji, oraz okablowania
  • system alarmów i interlocków
  • system przeciwwybuchowy urządzeń, maszyn
  • ustawienia maszyn / ustawienia maszyn kontrolnych
  • inspekcje serwisowe (PM) – zakres i metody
  • bilans energetyczny i materiałowy

Koordynacja i nadzór merytoryczny nad przygotowaniem nowych projektów inwestycyjnych jak również wsparcie inżynierskie w trakcie ich realizacji.

Wymagania:

Wykształcenie wyższe techniczne mechaniczne lub pokrewne (np. inżynieria i aparatura procesowa) – dopuszczalnie osoba w trakcie studiów

  • Znajomość programu AutoCAD
  • Znajomość rysunku technicznego
  • Znajomość zagadnień aparatury procesowej (pompy, rurociągi, wentylatory, zawory, itp)
  • Umiejętność czytania schematów technologicznych (P&ID)
  • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej
  • Znajomość bilansów energetycznych/materiałowych
  • Język angielski na poziomie A2/B1
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z instalacjami technologicznymi (lub pokrewne)
  • Praca na cały etat
  • Miejsce pracy Wrocław

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Pracę w rozwijającej się firmie o wysokiej kulturze zarządzania
  • Atrakcyjne zarobki
  • Szkolenia kierunkowe