Główna Księgowa (m/k)

Śląskie, śląskie, Polska
38 dni temu

Polska, Śląskie 35319/001 Permanent

Naszym Klientem jest firma z sektora chemiczno-farmaceutycznego o profilu produkcyjno-dystrybucyjnym, należąca do amerykańskiego koncernu.

Podsumowanie / Job summary:

Oferta pracy dla doświadczonych głównych księgowych gotowych do obsługi dwóch spółek: produkcyjnej i dystrybucyjnej.

Opis stanowiska / Job description:

* Koordynowanie procesu zamknięcia miesiąca na potrzeby konsolidacji grupy kapitałowej
* Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami rachunkowymi (UoR)
* Prowadzenie pełnej księgowości spółki kapitałowej
* Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu
* Sporządzanie sprawozdań i deklaracji podatkowych oraz statystycznych
* Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
* Koordynowanie prac związanych z audytem rocznym, współpraca z innymi instytucjami zewnętrznymi (banki, US)
* Nadzór organizacyjny nad działem księgowości (zarządzanie ok. 4 osobowym zespołem),
* Wsparcie innych działów firmy w zakresie merytorycznym

Kogo szukamy / Profile description:

* Wyższe wykształcenie kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia, lub pokrewne
* Co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku głównego księgowego w firmie z pełną księgowością , najlepiej wchodzącą w skład międzynarodowej grupy kapitałowej
* Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych (CIT, VAT, podatek u źródła)
* Znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości
* Swobodna komunikacja pisemna i werbalna w języku angielskim
* Bardzo dobra znajomość MS Office, szczególnie Excel
* Analityczny umysł, pro-aktywne podejście do wyzwań
* Otwartość na zmiany
Dodatkowym atutem będzie:
* Wiedza w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych
* Doświadczenie w obsłudze systemu SAP
* Znajomość US GAAP

Oferujemy / We offer:

* Ciekawą i pełną wyzwań pracę w firmie należącą do międzynarodowej firmy
* Bezpośrednią współpracę z Zarządem firmy
* Samodzielność oraz odpowiedzialność w realizacji zadań
* Dofinansowanie do edukacji i rozwoju kompetencji
* Opiekę zdrowotną, kartę multisport, ubezpieczenie grupowe
* Umowę o pracę lub B2B

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page