Starszy Specjalista ds. Księgowości

Nowa Sarzyna, podkarpackie, Polska
29 dni temu

Grupa CIECH jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego i znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce największych organizacji gospodarczych w Polsce. Obecnie dla Spółki CIECH S.A. poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Nowa Sarzyna

Region: podkarpackie

Twoje zadania:

  • Współpraca w zakresie sporządzania sprawozdań finansowych według PSR, MSSF i miesięcznej konsolidacji Grupy
  • Weryfikacja poprawności ewidencji prowadzonych w Spółce
  • Koordynowanie pracy Zespołu oraz wsparcie merytoryczne
  • Koordynowanie procesu terminowego zamknięcia okresów rozliczeniowych
  • Kalkulacja zobowiązań oraz terminowe sporządzanie deklaracji podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku u źródła
  • Kontakt z instytucjami zewnętrznymi takimi jak GUS i NBP oraz sporządzanie sprawozdań na ich potrzeby
  • Udział w projektach rozwojowych w obszarze księgowości usprawniających procesy

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość)
  • Dobra znajomość aktualnych przepisów prawa bilansowego oraz prawa podatkowego (CIT, VAT, Akcyza)
  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej
  • Minimum 4 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Umiejętność identyfikowania problemów i szukania rozwiązań
  • Umiejętność optymalizowania procesów księgowych
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu MS Excel
  • Doświadczenie w pracy w systemie SAP lub Hyperion Financial Management będzie dodatkowym atutem
  •  Dobrze rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, notowanej na GPW
  • Możliwość rozwoju zawodowego i realizacji ciekawych projektów w międzynarodowym środowisku
  • Możliwość skorzystania ze szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe
  • System premiowania
  • Pakiet benefitów: prywatna opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę sportową
  • Możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Pracę w dobrej atmosferze, z wyjątkowymi ludźmi

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zapraszamy do rekrutacji.