Specjalista ds. płac

Miejsce pracy: Gliwice
Region: śląskie

Tenneco jest globalnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, pionierem w zakresie rozwiązań dotyczących systemów oczyszczania spalin oraz bardziej komfortowego, cichego i bezpiecznego transportu. Jesteśmy firmą, która przoduje na świecie jako projektant, producent oraz dystrybutor wyrobów i rozwiązań technologicznych z obszarów Ride Performance i Clean Air. Są one dedykowane dla różnych potrzeb: zarówno rynku pierwszego montażu (OE): samochodów osobowych i ciężarowych, jak i rynku wtórnego (Aftermarket).

Pracownicy z 92 zakładów produkcyjnych i 15 centrów inżynieryjnych rozproszonych na całym świecie obsługują naszych klientów dostarczając zaawansowane technologie, uznane jakościowo produkty o rozpoznawalnych markach za pomocą wyróżniających się zdolności produkcyjnych.

Centrala firmy zlokalizowana jest w Lake Forest w stanie Illinois (USA), a 32 tysiące naszych pracowników są dowodem na przywiązanie firmy do takich wartości jak sukces naszego klienta, zaangażowanie pracowników oraz zrównoważony rozwój.

Zadania:

  • Naliczanie wynagrodzeń i sporządzanie list płac dla pracowników (etatowych i godzinowych)
  • Rozliczenie Umów Cywilno-Prawnych
  • Dokonywanie potrąceń pracowniczych oraz korespondencja z instytucjami
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych US oraz dokumentacji rozliczeniowej ZUS
  • Przygotowywanie miesięcznych informacji, raportowanie oraz korespondencja do GUS, PFRON
  • Sporządzanie raportów i analiz płacowych
  • Księgowanie kosztów osobowych i bezosobowych
  • Bezpośrednia obsługa pracowników oraz wystawianie dokumentów pracowniczych
  • Archiwizacja dokumentacji płacowej

Wymagania:

  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze płacowej
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Doświadczenie w obsłudze programu płacowego, mile widziane również finansowego
  • Biegła znajomość przepisów płacowych, Prawa Pracy, przepisów podatkowych i ZUS
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, Płatnik
  • Umiejętność analitycznego myślenia, dobrej organizacji pracy, łatwość komunikacji
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych oraz pracy pod presją czasu

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w międzynarodowej firmie
  • Nowe wyzwania zawodowe
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez szkolenia
  • Atrakcyjne warunku zatrudnienia oraz bogaty pakiet socjalny (prywatną opiekę medyczną (Lux-med)
  • świadczenia z ZFŚS, dofinansowanie do karty OK System, grupowe ubezpieczenie pracownicze)