Inżynier jakości

Miejsce pracy: Stanowice
Region: śląskie

Tenneco jest globalnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, pionierem w zakresie rozwiązań dotyczących systemów oczyszczania spalin oraz bardziej komfortowego, cichego i bezpiecznego transportu. Jesteśmy firmą, która przoduje na świecie jako projektant, producent oraz dystrybutor wyrobów i rozwiązań technologicznych z obszarów Ride Performance i Clean Air. Są one dedykowane dla różnych potrzeb: zarówno rynku pierwszego montażu (OE): samochodów osobowych i ciężarowych, jak i rynku wtórnego (Aftermarket).

Pracownicy z 92 zakładów produkcyjnych i 15 centrów inżynieryjnych rozproszonych na całym świecie obsługują naszych klientów dostarczając zaawansowane technologie, uznane jakościowo produkty o rozpoznawalnych markach za pomocą wyróżniających się zdolności produkcyjnych.

Centrala firmy zlokalizowana jest w Lake Forest w stanie Illinois (USA), a 32 tysiące naszych pracowników są dowodem na przywiązanie firmy do takich wartości jak sukces naszego klienta, zaangażowanie pracowników oraz zrównoważony rozwój.

Obowiązki

  • Tworzenie i realizacja planów kontroli
  • Zbieranie i analizowanie informacji na podstawie reklamacji oraz spraw serwisowych
  • Koordynacja działań reklamacyjnych
  • Wdrażanie zarządzania procesowego
  • Rozwiązywanie wewnętrznych problemów jakościowych
  • Analiza problemów, wdrażanie akcji korygujących i zapobiegawczych
  • Podejmowanie decyzji o zasadności reklamacji
  • Utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami

Wymagania stawiane kandydatom

  • Wykształcenie wyższe (preferowane w obszarze jakości lub o profilu technicznym)
  • Min. 2 letnie doświadczenie w dziale jakości w zakładzie produkcyjnym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, język niemiecki będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość systemu zarządzania jakością oraz narzędzi jakościowych
  • Posiadanie umiejętność czytania rysunku technicznego
  • Posiadanie czynnego prawa jazdy kat. B oraz gotowość do wyjazdów służbowych
  • Znajomość narzędzi zarządzania jakością: FMEA, PPAP, 8D, Control Plan, 5Why, APQP, Ishikawa
  • Znajomość metod statystycznych (np. SPC)
  • Umiejętności pracy w zespole

Oferujemy

  • Swoim pracownikom oferujemy stabilne zatrudnienie, bezpośrednio pod firmą Tenneco w formie umowy o pracę
  • Posiadamy jeden z najbogatszych pakietów socjalnych: dofinansowanie do wyjazdu na wakacje, prywatną opiekę medyczną, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do karnetów na siłownie, baseny oraz na lokalne wydarzenia np. żużel, organizujemy rodzinne pikniki oraz dni firmowe
  • Stosujemy zasadę otwartych drzwi – zawsze możesz umówić się z naszymi menadżerami na spotkanie, aby omówić trudne tematy